2021 йил 26 июль куни Хитойнинг Нанзин политехника институти вакиллари билан онлайн мулоқот бўлиб ўтди.
Мулоқотда хитой томонидан Халқаро алоқалар бўлими бошлиғи Шанг Вейлай, лойиҳалар бўйича координатор Мен Бин, ўзбек томонидан эса Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор Алишер Абиджанов ва Қўшма таълим дастурлари бўлими бошлиғи Хусанбой Юлдашевлар иштирок этди. Томонлар икки олий таълим муассасаси ўртасидаги ўзаро ҳамкорлик истиқболларини муҳокама қилиш ҳамда ўзаро фикр алмашиш имконига эга бўлдилар.

On July 26, 2021, there was an online meeting with representatives of Nanjing Polytechnic Institute of China.
The Chinese side was represented by Shang Weilai, director of International Relations Department and Men Bin, project coordinator, and the Uzbek side – Alisher Abidjanov, Vice-Rector for International Cooperation, head of the Department for Joint Educational Programs. The parties had the opportunity to discuss the perspectives of collaboration and exchange an opinion on possible fields of interaction between the two higher educational institutions.