2021 йил 26 июль куни Хитойнинг Нанзин политехника институти вакиллари билан онлайн мулоқот бўлиб ўтди.
Мулоқотда хитой томонидан Халқаро алоқалар бўлими бошлиғи Шанг Вейлай, лойиҳалар бўйича координатор Мен Бин, ўзбек томонидан эса Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор Алишер Абиджанов ва Қўшма таълим дастурлари бўлими бошлиғи Хусанбой Юлдашевлар иштирок этди. Томонлар икки олий таълим муассасаси ўртасидаги ўзаро ҳамкорлик истиқболларини муҳокама қилиш ҳамда ўзаро фикр алмашиш имконига эга бўлдилар.

26 июля 2021 года состоялась онлайн-встреча с представителями Нанзинского политехнического института.
Китайская сторона была представлена директором Отдела международных связей Шанг Вейлаем и проектным координатором Мен Бином, а узбекская сторона – проректором по международному сотрудничеству Алишером Абиджановым и начальником Отдела совместных образовательных программ Хусанбоем Юлдашевым. Стороны имели возможность обсудить перспективы сотрудничества и обменяться мнениями по возможным направлениям взаимодействия между двумя высшими образовательными учреждениями.