2018 yil 23 fevralda O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Britaniya Kengashi hamkorlikda «Chet tilini bilish darajasini baholash masalalari» mavzusida videokonferentsiya o’tkazdi.
Buyuk Britaniyalik mutaxassis, Norvich tilshunoslik instituti direktori, Sharqiy Angliya Institutining Kasbiy ta’lim va malaka oshirish instituti professori Rod Bolito konferensiyaning asosiy mehmoni va ma’ruzachisi bo’ldi.
Videokonferentsiya ingliz tilini bilish darajasini baholashning asosiy muammolariga, turlariga va ustuvor yo’nalishlariga, qolaversa CEFRning to’g’ri talqiniga bag’ishlandi.

23 февраля 2018 года в Государственном университете мировых языков состоялась Видеоконференция на тему «Основные вопросы оценки языка», организованная Британским советом Узбекистана.
Ключевой фигурой и гостем конференции стал специалист из Великобритании, директор Нориджского института языкового образования, преподаватель Института профессиональной подготовки и повышения квалификации Института Восточной Англии.
Видеоконференция была посвящена ключевым вопросам английского языка, типам и приоритетным направлениям оценки знания иностранного языка, правильному толкованию CEFR.