2020 yil 7 oktyabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi direktori Toshiko Kondo va loyiha menejeri Chigusa Kobayashi bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Mazkur uchrashuvda Xalqaro hamokrlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov, Qo’shma ta’lim dasturlari bo’limi boshlig’i X. Yuldashev ishtirok etdilar.
Uchrashuvdan avval kompaniya vakillari Yaponiya raqamli universiteti (Japan Digital University, JDU) uchun ajratilgan xonalar, amalga oshirilgan ta’mirlash va jihozlash ishlari va xonalarning o’quv jarayoniga tayyorgarlik holati bilan tanishdilar.
Uchrashuv chog’ida O’zDJTUning Xalqaro hamokrlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov Yaponiya raqamli universiteti (JDU) faoliyatini tashkil qilishdagi masalalar muhokamasiga etiborni qaratdi. Jumladan, o’quv rejalarini tasdiqlash, dars jarayonini tashkillashtirish, qolaversa bo’lajak talabalarning kontrakt to’lovini amalga oshirishda yaratilajak qulayliklar kabi masalalarga to’xtaldi.
Kondo va Kobayashi xonimlar ko’rsatilayotgan yordam uchun rahbariyatga o’z minnatdorchiligini bildirishdi. Amalga oshirilgan ishlardan Yaponiya vakillari mamnun ekanligini hamda ushbu tashrif mehmonlarda katta ta’surot qoldirganini ta’kidladilar.

7 октября 2020 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с Тошико Кондо, директором по Digital Knowledge Японии и Чигусой Кобаяши, менеджером проекта. На встрече приняли участие проректор по международному сотрудничеству А. Абиджанов, начальник отдела совместных образовательных программ Х. Юлдашев.
Перед встречей представители компании ознакомились с помещениями, выделенными для Японского цифрового университета (JDU), проведенными ремонтно-техническими работами, а также состоянием готовности помещений к учебному процессу.
В ходе встречи проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А. Абиджанов остановился на вопросах организации деятельности Японского цифрового университета (JSU). В частности, вопросы утверждения учебных программ, организации учебного процесса, а также удобства, которые будут созданы при реализации контрактной оплаты абитуриентов.
Г-жа Кондо и г-жа Кобаяши поблагодарили руководство за поддержку. Японская делегация выразила удовлетворение проделанной работой и отметила, что визит произвел на гостей большое впечатление.