2020 yil 7 oktyabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi direktori Toshiko Kondo va loyiha menejeri Chigusa Kobayashi bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Mazkur uchrashuvda Xalqaro hamokrlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov, Qo’shma ta’lim dasturlari bo’limi boshlig’i X. Yuldashev ishtirok etdilar.
Uchrashuvdan avval kompaniya vakillari Yaponiya raqamli universiteti (Japan Digital University, JDU) uchun ajratilgan xonalar, amalga oshirilgan ta’mirlash va jihozlash ishlari va xonalarning o’quv jarayoniga tayyorgarlik holati bilan tanishdilar.
Uchrashuv chog’ida O’zDJTUning Xalqaro hamokrlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov Yaponiya raqamli universiteti (JDU) faoliyatini tashkil qilishdagi masalalar muhokamasiga etiborni qaratdi. Jumladan, o’quv rejalarini tasdiqlash, dars jarayonini tashkillashtirish, qolaversa bo’lajak talabalarning kontrakt to’lovini amalga oshirishda yaratilajak qulayliklar kabi masalalarga to’xtaldi.
Kondo va Kobayashi xonimlar ko’rsatilayotgan yordam uchun rahbariyatga o’z minnatdorchiligini bildirishdi. Amalga oshirilgan ishlardan Yaponiya vakillari mamnun ekanligini hamda ushbu tashrif mehmonlarda katta ta’surot qoldirganini ta’kidladilar.

On October 7, 2020, at the Uzbek State University of World Languages was held a meeting with the Director of Digital Knowledge of Japan Toshiko Kondo and Project Manager Chigusa Kobayashi. The meeting was attended by Vice-Rector for International Cooperation A. Abidjanov, Head of the Department of Joint Education Programs H. Yuldashev.
Prior to the meeting, the company’s representatives got acquainted with the rooms allocated for the Japan Digital University (JDU), the repair and equipment work carried out, and the state of preparation of the rooms for the educational process.
During the meeting, A. Abidjanov, Vice-Rector for International Cooperation of UzSWLU, focused on the issues of organizing the activities of the Japan Digital University (JSU). In particular, the issues of approval of curricula, organization of the teaching process, as well as the convenience that will be created in the implementation of the contract payment of prospective students.
Ms. Kondo and Ms. Kobayashi thanked the management for their support. The Japanese delegation expressed satisfaction with the work done and said that the visit made a great impression on the guests.