Ўзбекистон Давлат Жаҳон тиллари Университети Филология ва тилларни ўқитиш факултети миқёсида “Инглиз тили амалий фанлар” кафедраси томонидан спортни ривожлантириш чора тадбирларига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
2020-йил 17-декабрь Ўзбекистон Республикаси Крикет Федерациясининг ёшларни ,хусусан аёл-қизларни спортга жалб қилиш орқали соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш юзасидан Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети “Филология ва тилларни ўқитиш” факултети “Инглиз тили амалий фанлар” кафедраси ташаббуси билан тадбир ўтказилди.
Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетида Президентимиз Шавкат Мирзиёев томонидан илгари сурилган 5 та муҳим ташаббус бўйича муайян ишлар амалга ошириб келинмоқда. Буни инобатга олган холда университет факултети миқёсида жуда таъсирли ва келажакда юқори самара бериши кутилаётган тадбир ташкил қилинди.
Тадбирда Буюк Британиядан ташриф буюрган меҳмон халқаро тоифадаги крикет мураббийи Эндрю Жеймс Моулис нутқ сўзлади. Крикетнинг мамлакат миқёсида ривожлантиришга ўз ҳиссаларини қўшишга тайёр эканликлари ва бунинг учун халқаро тоифага эга мураббийларни Ўзбекистонда тайёрлашга ва Республикада крикет жамоасини тузишга алоҳида ахамият қаратиш хақида сўзлади. Шунингдек тадбир давомида Ўзбекистон Республикаси Крикет федерацияси Бош илмий котиби Муродов Ж.Ч. , Бош мураббий Ф.Фазлиддинов ваЎзбекистонда крикет бўйича аёллар вице президенти Нодира Михлиевалар ҳам сўзга чиқдилар. Улар крикет спорти хақида иштирокчиларга чуқур маълумот бердилар. Крикет ўйин жараёнида ишлатиладиган спорт жиҳозлари кўрсатилди ва қисқа ўйин ташкил этилган ҳолда ушбу спорт тури хақида керакли маълумотлар берилди.Тадбир юқори кайфиятда, фойдали маълумотларни мужассам этган холда ўтказилди ва факултет талабаларда катта қизиқиш ва иштиёқ уйғотди.

На факультете филологии и преподавания языков Узбекского государственного университета мировых языков кафедра «Прикладной английский» провела мероприятие, посвященное развитию спорта.
17 декабря 2020 года по инициативе кафедры английского языка и прикладных наук факультета филологии и преподавания языков Узбекского государственного университета мировых языков было проведено мероприятие Федерации крикета Республики Узбекистан по пропаганде здорового образа жизни через вовлечение молодежи, в особенности женщин, в спорт.
В
Узбекском государственном университете мировых языков проводится определенная работа по 5 важным инициативам, выдвинутым Президентом Шавкатом Мирзиёевым. С учетом этого на факультете университета было организовано очень яркое и очень эффективное мероприятие.
На мероприятии выступил гость из Великобритании, международный тренер по крикету Эндрю Джеймс Мулис. Он сказал, что они готовы внести свой вклад в развитие крикета в стране и уделить особое внимание обучению международных тренеров в Узбекистане и формированию команды по крикету в стране. Также в ходе мероприятия Генеральный ученый секретарь Федерации крикета Республики Узбекистан Муродов Ж.Ч. Выступили также главный тренер Ф.Фазлиддинов и вице-президент женского крикета Узбекистана Нодира Михлиева. Они предоставили участникам подробную информацию о крикете. Было продемонстрировано спортивное снаряжение, используемое в игре в крикет, была организована короткая игра и предоставлена необходимая информация о спорте.