2020-yil 5-yanvar kuni DAAD rektori Simon Krechmer bilan onlayn muloqot bo’lib o’tdi. Muloqotda O’zDJTU Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov va Qo’shma ta’lim dasturlari bo’limi boshlig’i X. Yuldashev ishtirok etdi.
Tomonlar o’zaro hamkorlik masalalari, jumladan Germaniyaning Konstants amaliy fanlar universiteti bilan turizm yo’nalishida hamkorlik qilish, DAAD granti asosida turli loyihalarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar.
A. Abidjanov, Konstants amaliy fanlar universiteti transfer dasturi asosida O’zDJTU nemis tili guruhi talabalarini Germaniyaga yuborish mumkinligi ma’lum qildi. X. Yuldashev transfer dasturi bo’yicha talabalar 2 yil O’zDJTUda va 2 yil Konstants amaliy fanlar universitetida tahsil olishi masalasini ko’rib chiqish taklifini berdi.

5 января 2020 года состоялся онлайн-чат с лектором DAAD Саймоном Кречмером. Во встрече приняли участие проректор по международному сотрудничеству А. Абиджанов и начальник отдела совместных образовательных программ Х. Юлдашев.
Стороны обсудили вопросы сотрудничества, в том числе сотрудничества в сфере туризма с Университетом прикладных наук г. Констанца, Германия, а также вопросы реализации различных проектов на основе гранта DAAD.
А. Абиджанов сообщил, что студенты немецкоязычной группы УзГУМЯ могут быть отправлены в Германию на основе трансферной программы Университета прикладных наук в Констанце. Х. Юлдашев предложил рассмотреть вопрос о переводе студентов на обучение 2 года в УзГУМЯ и 2 года в Университет прикладных наук в Констанце.