2021 yil 7 yanvar kuni Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi prezidenti Xiroaki Xaga, Loyihalar bo’yicha menejeri Chigusa Kobayashi bilan onlayn muloqot o’tkazildi. Muloqotda O’zDJTU Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov va Qo’shma ta’lim dasturlari bo’limi boshlig’i X. Yuldashevlar ishtirok etdi.
Muloqot chog’ida O’zDJTU qoshida ochilgan Yaponiya raqamli universiteti (YRU) faoliyati, xususan mazkur universitetga talabalar qabulini tashkil etish jarayoni, YRUning ta’lim faoliyati bilan shug’ullanishi uchun litsenziya olish hamda nomzodlar qamrovini kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar YRU faoliyatini samarali tashkil qilish uchun yuqorida zikr etilgan masalalarda o’zaro ko’maklashish hamda ushbu universitet bitiruvchilariga ikkita diplom berishga oid kelgusidagi ishlarni batafsil muhokama qildilar.

On January 7, 2021, an online chat took place with Hiroaki Haga, President of Digital Knowledge, and Chigusa Kobayashi, Project Manager. The meeting was attended by Vice-Rector for International Cooperation A. Abidjanov and Head of the Department of Joint Educational Programs H. Yuldashev.
During the meeting, the parties discussed the activities of the Japan Digital University (JDU), in particular, the process of organizing the admission of students to the university, obtaining a license to engage in educational activities of the JDU, and expanding the circle of candidates.
The parties discussed in detail further work on mutual assistance on the above issues for the effective organization of the JDU, as well as the issuance of two diplomas to the graduates of this university.