2021 йил 8 январь куни Малайзиянинг Султан Идрис университети рахбар-ходимлари билан онлайн мулоқот ташкил этилди.
Мулоқотда Султан Идрис университети проректори, проректор ўринбосари, факультет деканлари ҳамда профессор-ўқитувчилари иштирок этди. ЎзДЖТУдан Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор А. Абиджанов, Қўшма таълим дастурлари бўлими бошлиғи Х. Юлдашев ва 1-инглиз тили факультети декани А. Юлдашевлар мулоқотда иштирок этдилар.
А. Абиджанов ЎзДЖТУ фаолияти, ҳалқаро ҳамкорлик алоқалари ва амалдаги қўшма таълим дастурлари ҳақида батафсил маълумот берди.
Мулоқот чоғида томонлар келгусидаги ҳамкорлик масалалари, жумладан алмашинув дастурларини амалга ошириш, онлайн маърузалар ва машғулотлар ташкил қилиш, ҳамкорликда қўшма таълим дастурларини жорий этиш каби масалаларни муҳокама қилдилар.

On January 8, 2021, an online conversation was organized with the leadership of Sultan Idris University in Malaysia. The meeting was attended by the vice-rector, deputy vice-rector, deans of faculties, and professors of Sultan Idris University. Vice-rector for international cooperation of UzSWLU A. Abidjanov, head of the department of joint educational programs H. Yuldashev, and 1st dean of the Faculty of English A. Yuldashev took part in the dialogue.
A. Abidjanov spoke in detail about the activities of UzSWLU, international cooperation, and existing joint educational programs.
During the negotiations, the parties discussed issues of further cooperation, including the implementation of exchange programs, the organization of online lectures and classes, the introduction of joint educational programs.