Bizda Jamg’arma orqali talabalarga bakalavr, magistratura, doktorantura bosqichlarni 100% grant ta’lim dasturi asosida qanday qilib tahsil olishligini bilib olish mumkin! «El-yurt Umidi» Jamģarmasi o’z faoliyatini quyidagi yo’nalishlarda olib boradi: Mutaxassislarni …
February 2021
Daraja: Bakalavr, Magistratura va Doktorantura; Grant: kontrakt 100% qoplanadi va yashash xarajatlari uchun €11 000 ajratiladi; Taklif qilinadigan kurslar: Universitetda taqdim etilgan birinchi va ikkinchi darajali dasturlar. Kerakli tillar: Ingliz…
2021 йил 26 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитаси томонидан Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Таълим сифатини назорат қилиш давлат …
Jami: O’zbekistondan 12 nomzod! Grant haqidagi barcha batafsil ma’lumotlar, to’ldirish shakllari, shuningdek universitetlar to’g’risidagi ma’lumotlar quyidagi havolada joylashgan: https://www.studyinkorea.go.kr/ru/sub/gks/allnew_invite.do
2021-yil 24-fevral kuni Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi prezidenti Xiroaki Xaga, Loyihalar bo’yicha menejeri Chigusa Kobayashi, O’zDJTU qoshidagi Yaponiya raqamli universiteti (YaRU) rektori Ravshan Mamajonov bilan onlayn muloqot o’tkazildi. Muloqotda O’zDJTU …
Finlyandiyaning Turku shahrida joylashgan Abo Academy xalqaro magistrlik dasturi uchun to’liq va qisman (50%) o’qish uchun stipendiyalar taklif etadi. Tanlov akademik ko’rsatkichlar, dasturga muvofiqligi, motivatsiya va kelajakdagi rejalari haqidagi savollarga …
Yoshlar uchun tadqiqot granti – UNESCO tomonidan tashkil etilgan yangi tashabbus. Research Tadqiqotlarda qatnashish huquqi turli sohalarda berilishi mumkin. Taklif etilayotgan tadqiqot Ipak yo’li merosiga oid bir yoki bir nechta …
Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети таржимонлик факультети талабалари билан Тошкентдаги DAAD (Немис Академик алмашинув Хизмати) ташкилоти лектори Симон Кретчмер билан таълимда инновациялар, лойиҳалар юзасидан учрашуви 2021 йил 13 февраль куни …
Yaponiyaning Sukuba Universiteti O’zbekiston OTMlari professor- o’qituvchi, tadqiqotchi , talabalar, magistranlar va doktorantlar uchun maxsus grant dasturini e’lon qildi!!! Sukuba Universiteti «Yaponiya va Yevroosiyo tadqiqotlari sohasi bòyicha maxsus grant dasturi» …

Благодаря нашему Фонду студенты могут узнать, как поступить в бакалавриат, магистратуру и докторантуру на основе 100% грантовой образовательной программы! Фонд Эль-Юрт Умиди осуществляет свою деятельность по следующим направлениям: Подготовка специалистов …
February 2021
Степени: бакалавр, магистр и доктор наук; Стипендия: 100% плата за обучение и проживание (11 000 евро); Предлагаемые курсы: программы первого и второго цикла, предлагаемые в университете. Требуемый язык: Английский Дата…
26 февраля 2021 года Комитетом по науке, образованию, культуре и спорту Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан была организована онлайн- конференция, в которой приняли участие руководители Министерства высшего и среднего …
Набор: Для Узбекистана 12 мест! Вся подробная информация о гранте, формах для заполнения, а также информация об университетах содержится по ссылке: https://www.studyinkorea.go.kr/ru/sub/gks/allnew_invite.do
24 февраля 2021 года состоялась онлайн-конференция с Хироаки Хага, президентом отдела цифровых знаний Японии, Чигусой Кобаяси, менеджером проекта, и Равшаном Мамаджоновым, ректором Японского цифрового университета (JDU) при УзГУМЯ. На встрече …
Университет “Академия Або”, расположенный в Турку, Финляндия, предлагает стипендии на полное и частичное (50%) покрытие стоимости обучения по международной магистерской программе. Отбор происходит на основе академических успехов, соответствии требованиям программы …
Молодежный исследовательский грант – это новая инициатива, которую организовала ЮНЕСКО. Право на участие в исследованиях может быть предоставлено широкому cпектру областей. Предлагаемое исследование может охватывать одну или несколько тем, связанных …
Встреча со студентами переводческого факультета Узбекского государственного университета мировых языков с преподавателем DAAD (Немецкая служба академических обменов) в Ташкенте Саймоном Кретчмером об образовательных инновациях и проектах 13 февраля 2021 года …
Японский университет Цукуба объявил о специальной программе грантов для профессоров, исследователей, студентов, магистров и докторантов вузов Узбекистана !!! В «Программе специальных грантов для изучения Японии и Евразии» Университета Цукуба принимают …