Bizda Jamg’arma orqali talabalarga bakalavr, magistratura, doktorantura bosqichlarni 100% grant ta’lim dasturi asosida qanday qilib tahsil olishligini bilib olish mumkin! «El-yurt Umidi» Jamģarmasi o’z faoliyatini quyidagi yo’nalishlarda olib boradi: Mutaxassislarni …
February 2021
Daraja: Bakalavr, Magistratura va Doktorantura; Grant: kontrakt 100% qoplanadi va yashash xarajatlari uchun €11 000 ajratiladi; Taklif qilinadigan kurslar: Universitetda taqdim etilgan birinchi va ikkinchi darajali dasturlar. Kerakli tillar: Ingliz…
2021 йил 26 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитаси томонидан Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Таълим сифатини назорат қилиш давлат …
Jami: O’zbekistondan 12 nomzod! Grant haqidagi barcha batafsil ma’lumotlar, to’ldirish shakllari, shuningdek universitetlar to’g’risidagi ma’lumotlar quyidagi havolada joylashgan: https://www.studyinkorea.go.kr/ru/sub/gks/allnew_invite.do
2021-yil 24-fevral kuni Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi prezidenti Xiroaki Xaga, Loyihalar bo’yicha menejeri Chigusa Kobayashi, O’zDJTU qoshidagi Yaponiya raqamli universiteti (YaRU) rektori Ravshan Mamajonov bilan onlayn muloqot o’tkazildi. Muloqotda O’zDJTU …
Finlyandiyaning Turku shahrida joylashgan Abo Academy xalqaro magistrlik dasturi uchun to’liq va qisman (50%) o’qish uchun stipendiyalar taklif etadi. Tanlov akademik ko’rsatkichlar, dasturga muvofiqligi, motivatsiya va kelajakdagi rejalari haqidagi savollarga …
Yoshlar uchun tadqiqot granti – UNESCO tomonidan tashkil etilgan yangi tashabbus. Research Tadqiqotlarda qatnashish huquqi turli sohalarda berilishi mumkin. Taklif etilayotgan tadqiqot Ipak yo’li merosiga oid bir yoki bir nechta …
Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети таржимонлик факультети талабалари билан Тошкентдаги DAAD (Немис Академик алмашинув Хизмати) ташкилоти лектори Симон Кретчмер билан таълимда инновациялар, лойиҳалар юзасидан учрашуви 2021 йил 13 февраль куни …
Yaponiyaning Sukuba Universiteti O’zbekiston OTMlari professor- o’qituvchi, tadqiqotchi , talabalar, magistranlar va doktorantlar uchun maxsus grant dasturini e’lon qildi!!! Sukuba Universiteti «Yaponiya va Yevroosiyo tadqiqotlari sohasi bòyicha maxsus grant dasturi» …

Through Foundation, students can learn how to study bachelor’s, master’s and doctoral degrees on the basis of a 100% grant education program! El-Yurt Umidi Foundation carries out its activities in …
February 2021
Degree: Bachelors, Masters and PhD; Scholarship: 100% tuition fee and living expenses (€11 000); Courses Offered : First, Single, and Second Cycle Degree Programs offered at the University. Required Languages: …
On February 26, 2021, the Committee on Science, Education, Culture and Sports of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan An online conference was organized …
Recruitment: From Uzbekistan 12 candidates! All detailed information about the grant, forms for filling out, as well as information about the Universities is contained in the link: https://www.studyinkorea.go.kr/ru/sub/gks/allnew_invite.do
On February 24, 2021, an online meeting was held with Hiroaki Haga, President of Digital Knowledge of Japan, Chigusa Kobayashi, Project Manager, and Ravshan Mamajonov, Rector of the Japan Digital …
Abo Academy, located in Turku, Finland, offers scholarships for full and partial (50%) tuition coverage for an international master’s program. Selection is based on academic performance, program eligibility and answers …
The Youth Research Grant is a new initiative organized by UNESCO. The right to participate in research can be granted to a wide range of areas. The proposed study may …
Meeting with students of the Faculty of Translation of the Uzbek State University of World Languages with the lecturer of the DAAD (German Academic Exchange Service) in Tashkent Simon Kretchmer …
Tsukuba University of Japan has announced a special grant program for professors, researchers, students, masters and doctoral students of Uzbek universities !!! Sukuba University’s “Special Grant Program for Japan and …