2021 йил 8 февраль куни АҚШнинг Ўзбекистондаги элчихонаси Таълим ва маданият масалалари бўйича маслаҳатчиси Жоанна Крамб, масъул ходими Феруз Акабиров ва АҚШлик мутахассис, инглиз тили ўқитувчиси Жошуа Захаров билан учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор А. Абиджанов, Қўшма таълим дастурлари бўлими бошлиғи Х. Юлдашев, Халқаро бўлим бошлиғи Х. Алимова ва Қуйи курслар факультети инглиз тили кафедраси мудири Х. Авилова иштирок этди.
Томонлдар Жошуа Захаровнинг университетда олиб борадиган фаолияти, турли тўгарак ва дебат клублари ишини ташкил қилиш борасидаги режалари билан таништирилди.
А. Абиджанов АҚШлик мутахассис учун барча тегишли шароитлар яратиб берилиши ва зарур кўмак кўрсатилишини маълум қилди.
АҚШ элчихонаси ЎзДЖТУга бир неча номдаги инглиз тилини ўқитишга оид замонавий ўқув адабиётларини тақдим этди ва келгусида самарали ҳамкорликни давом эттиришга тайёр эканлигини маълум қилди.

On February 8, 2021, a meeting was held with Joanna Kramb, Counselor for Education and Culture at the US Embassy in Uzbekistan, Feruz Akabirov, Executive Officer, and Joshua Zakharov, a US specialist and English teacher. At the meeting, Vice-Rector for International Cooperation A. Abidjanov, Head of the Department of Joint Education Programs H. Yuldashev, Head of International Department H. Alimova and the head of the English language department of the faculty of junior courses X. Avilova attended.
The parties were acquainted with the activities of Joshua Zakharov at the university, plans to organize various clubs and debate clubs.
A. Abidjanov said that all necessary conditions and necessary assistance would be provided for the American specialist.
The US Embassy provided UzSWLU with a number of modern textbooks on English language teaching and expressed readiness to continue fruitful cooperation in the future.