2021 йил 18 февраль Куни Руминиянинг Альба университети Халқаро алоқалар бўйича проректори Петру Ионеску билан онлайн мулоқот ташкил этилди. Ушбу тадбирда Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор А. Абиджанов, Қўшма таълим дастурлари бўлими бошлиғи Х. Юлдашев, Магистратура бўлими бошлиғи Н. Джусупов, Лингвистика ва инглиз адабиёти кафедраси мудири М. Галиева ҳамда кафедра профессор- ўқитувчилари иштирок этди.
Томонлар ўзаро ҳамкорлик масалалари, жумладан Европа Иттифоқининг Эрасмус дастури лойиҳаларида иштирокни кенгайтириш ҳамда ЎзДЖТУ магистратура бўлими профессор- ўқитувчилари, талабалари ҳамда илмий тадқиқотчилар учун инглиз ва Америка адабиёти бўйича онлайн курслар ташкил қилиш масалаларини муҳокама қилишди.

On February 18, 2021, an online chat was organized with Petru Ionescu, Vice Rector for International Relations, University of Alba, Romania. The event was attended by Vice-Rector for International Cooperation A. Abidjanov, Head of the Department of Joint Education Programs H. Yuldashev, Head of the Master’s Department N. Djusupov, Head of the Department of Linguistics and English Literature M. Galieva and professors and teachers of the department.
The parties discussed issues of cooperation, including the expansion of participation in projects of the European Union Erasmus program and the organization of online courses on English and American literature for professors, students and researchers of the master’s department of UzSWLU.