2021 йил 26 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитаси томонидан Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Таълим сифатини назорат қилиш давлат инспекцияси, Давлат тест маркази, “Эл-юрт умиди” жамғармаси ҳамда республика олий таълим муассасалари рахбарлари иштирокида онлайн анжуман ташкил этилди. Мазкур тадбирда ЎзДЖТУ Халқаро ҳамкорлик бўйича проректори А. Абиджанов ва Ёшлар билан ишлаш бўйича проректор Ҳ. Хакимовлар иштирок этди.
Анжуманда “Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳолининг саломатлигини мустаҳкамлаш” йили Давлат дастури доирасида олий таълим тизимини такомиллаштириш борасидаги мақсад ва вазифалар батафсил муҳокама қилинди. Шунингдек, олий таълим муассасалари олдига қўйилган вазифаларни тўлиқ ва сифатли бажариш механизмлари бўйича ўзаро фикр алмашилди.

Home News An important online conference
On  February  26, 2021,  the  Committee  on  Science,  Education,  Culture  and  Sports  of  the  Legislative  Chamber  of  the  Oliy  Majlis  of  the  Republic  of  Uzbekistan  An  online  conference  was  organized  with  the  participation  of  heads  of  institutions.  The  event  was  attended  by  Vice-Rector  for  International  Cooperation  of  UzSWLU  A. Abidjanov  and  Vice-Rector  for  Youth  Affairs H. Khakimovs  took  part.
The  conference  discussed  in  detail  the  goals  and  objectives  for  improving  the  higher  education  system  in  the  framework  of  the  State  Program  “Year  of  Youth  Support  and  Health”.  They  also  exchanged  views  on  the  mechanisms  of  full  and  quality  implementation  of  the  tasks  set  by  higher  education institutions.