ЎзДЖТУ ҳузуридаги Чет тилларни ўқитишнинг инновациявий методикаларини ривожлантириш Республика илмий-амалий маркази ташаббуси билан ЎзДЖТУ, Япониянинг Цукуба университети, ҳамда “Til va adabiyot ta’limi” – “Преподавание языка и литературы” – “Language and…
March 2021
2021 yil 26 martda Kastilya La Mancha universiteti (Ispaniya) vakillari bilan videokonferentsiya bo’lib o’tdi. Onlayn yiģilishda Kastilya La Mancha universiteti rahbariyati vakillari va O’zDJTUning xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov,…
Yunesko va Xitoy hukumati tomonidan moliyalashtiriladigan Xotin – Qizlar ta’limi sohasida faoliyat yuritayotgan shaxslar uchun 50,000 AQSh dollari miqdoridagi mukofot uchun tanlov e’lon qilingan. Mazkur tanlovga har bir a’zo davlat…
2021 йил 26 март куни Италиянинг Ўзбекистондаги фавқулотда ва мухтор элчиси Агостина Пинна жаноблари, Ка-Фоскари университети ректори ва проректорлари, ЎзДЖТУ ҳамда Самарқанд чет тиллар институти раҳбар-ходимлари ва итальян тили ўқитувчилари…
O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan kun chiqar yurtning mamlakatimizdagi elchixonasi bilan imzolangan shartnomaga asosan Yaponiya hukumatining kichik hajmli ijtimoiy loyihalarni moliyalashtirish granti qo’lga kiritildi!!! To’liq video: https://youtu.be/bROHAix2IxU Bog’lanish uchun:…
Dunyoning birinchi yuzta universitetlari orasida yuqori o’rinni egallab turgan AQShning yetakchi universitetlaridan biri – Arizona universiteti O’zbekiston Respublikasidan abituriyentlarga ushbu universitet dasturlari bo’yicha o’qish imkoniyatini beradi, bakalavr yoki magistr darajalari, …
2020 йил 4 март куни Япониянинг Ўзбекистондаги элчихонаси ва Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети ўртасида “Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетида япон тилини ўқитишни такомиллаштириш бўйича техник жиҳозлар ажратиш тўғрисида”ги Грант-контракт…
O’zbekistonlik talabalar uchun Fulbrayt dasturi ikki yilgacha bo’lgan muddat davomida Amerika Qo’shma Shtatlarida tahsil va magistr darajasini olish imkoni beradi. Ishtirokchilar iqtidorga muvofiq ochiq tanlov asosida saralanadi. Talablar: Bakalavr darajaga…
Bahor elchisi Navro’z bayrami bilan chin dildan tabriklaymiz, Omad va Baxt tilaymiz. Hurmat bilan UzSWLU International hodimlari.

At the initiative of the Republican Scientific – Practical Center for the Development of Innovative Methods of Teaching Foreign Languages at UzSWLU in collaboration with Tsukuba University of Japan, and…
March 2021
On March 26, 2021, a video conference with representatives of the University of Castilla La Mancha (Spain) took place. The online meeting was attended by representatives of the leadership of …
A competition has been announced for a $ 50,000 prize for individuals working in the field of Women’s and Girls’ Education, funded by UNESCO and the Chinese government. Each member…
On March 26, 2021, an online meeting was organized with the participation of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Italy to Uzbekistan Agostina Pinna, rector and vice-rectors of Ca-Foscari University, officials…
According to the agreement signed by the Uzbek State University of World Languages with the Embassy of the Land of the Rising Sun in our country, a grant from the …
One of the leading universities of the United States is the University of Arizona, which has a leading place in the world ranking of the first hundred universities in the …
On March 4, 2020, the Embassy of Japan in Uzbekistan and the Uzbek State University of World Languages signed a grant agreement “On the allocation of technical equipment to improve…
Foreign Students Fulbright Programs provides young professionals in the United States to two years and receiving a master’s degree. Participants will be scored through an open competition based on achievements.…
Congratulations to all with the Navruz! We wish you all the best and success. Sincerely, UzSWLU International staff.