ЎзДЖТУ ҳузуридаги Чет тилларни ўқитишнинг инновациявий методикаларини ривожлантириш Республика илмий-амалий маркази ташаббуси билан ЎзДЖТУ, Япониянинг Цукуба университети, ҳамда “Til va adabiyot ta’limi” – “Преподавание языка и литературы” – “Language and…
March 2021
2021 yil 26 martda Kastilya La Mancha universiteti (Ispaniya) vakillari bilan videokonferentsiya bo’lib o’tdi. Onlayn yiģilishda Kastilya La Mancha universiteti rahbariyati vakillari va O’zDJTUning xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov,…
Yunesko va Xitoy hukumati tomonidan moliyalashtiriladigan Xotin – Qizlar ta’limi sohasida faoliyat yuritayotgan shaxslar uchun 50,000 AQSh dollari miqdoridagi mukofot uchun tanlov e’lon qilingan. Mazkur tanlovga har bir a’zo davlat…
2021 йил 26 март куни Италиянинг Ўзбекистондаги фавқулотда ва мухтор элчиси Агостина Пинна жаноблари, Ка-Фоскари университети ректори ва проректорлари, ЎзДЖТУ ҳамда Самарқанд чет тиллар институти раҳбар-ходимлари ва итальян тили ўқитувчилари…
O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan kun chiqar yurtning mamlakatimizdagi elchixonasi bilan imzolangan shartnomaga asosan Yaponiya hukumatining kichik hajmli ijtimoiy loyihalarni moliyalashtirish granti qo’lga kiritildi!!! To’liq video: https://youtu.be/bROHAix2IxU Bog’lanish uchun:…
Dunyoning birinchi yuzta universitetlari orasida yuqori o’rinni egallab turgan AQShning yetakchi universitetlaridan biri – Arizona universiteti O’zbekiston Respublikasidan abituriyentlarga ushbu universitet dasturlari bo’yicha o’qish imkoniyatini beradi, bakalavr yoki magistr darajalari, …
2020 йил 4 март куни Япониянинг Ўзбекистондаги элчихонаси ва Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети ўртасида “Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетида япон тилини ўқитишни такомиллаштириш бўйича техник жиҳозлар ажратиш тўғрисида”ги Грант-контракт…
O’zbekistonlik talabalar uchun Fulbrayt dasturi ikki yilgacha bo’lgan muddat davomida Amerika Qo’shma Shtatlarida tahsil va magistr darajasini olish imkoni beradi. Ishtirokchilar iqtidorga muvofiq ochiq tanlov asosida saralanadi. Talablar: Bakalavr darajaga…
Bahor elchisi Navro’z bayrami bilan chin dildan tabriklaymiz, Omad va Baxt tilaymiz. Hurmat bilan UzSWLU International hodimlari.

По инициативе Республиканского научно-практического центра развития инновационных методов преподавания иностранных языков при УзГУМЯ в сотрудничестве с Японским университетом Цукуба, а также с научно-методическим журналом «Language and literature teaching» – 16…
March 2021
26 марта 2021 года состоялась видеоконференция с представителями Университета Кастилья ла Манча (Испания). В онлайн-встрече приняли участие представители руководства Университета Кастилья ла Манча и проректор УзГУМЯ по международному сотрудничеству А.…
Объявлен конкурс с призовым фондом в 50 000 долларов США для лиц, работающих в сфере образования женщин и девочек, финансируемый ЮНЕСКО и правительством Китая. Каждое государство-член может выдвинуть до 3…
26 марта 2021 года была организована встреча в онлайн – формате с участием Чрезвычайного и Полномочного Посла Италии в Узбекистане Агостина Пинна, ректора и проректоров Университета Ca – Foscari, должностных …
Согласно соглашению, подписанному Узбекским государственным университетом мировых языков с посольством Страны восходящего солнца в нашей стране, был получен грант правительства Японии по финансированию небольших социальных проектов!!! Полное видео: https://youtu.be/bROHAix2IxU Для…
Один из ведущих вузов США – Университет Аризоны, занимающий лидирующее место в мировом рейтинге первых 100 университетах мира, предоставляет возможность абитуриентам из Республики Узбекистан пройти обучение по программам данного университета …
4 марта 2020 года Посольство Японии в Узбекистане и Узбекский государственный университет мировых языков подписали грантовое соглашение “О выделении технического оборудования для совершенствования преподавания японского языка в Узбекском государственном Университете…
Программа иностранных студентов Fulbright предоставляет возможность молодым специалистам обучение в Соединенных Штатах до двух лет и получение степени магистра. Участники будут набраны через открытый конкурс на основе достижений. Требования: иметь…
Поздравляем всех с праздником Навруз – вестником весны! Желаем вам всех благ и успехов. С уважением сотрудники UzSWLU International.