2021 yilning 9 – 10 aprel kunlari «Assessment in teaching foreign languages: achievements, challenges and solutions» (Xorijiy tillarni o’qitishda baholash: erishilgan yutuqlar, muammolar va yechimlar) mavzusida xalqaro ilmiy – amaliy anjuman o’tkazishini ma’lum qiladi.
Anjuman onlayn va offlayn shaklda o’tkaziladi. Anjumaning maqsadi xorijiy tilni bilish darajasini aniqlashda ilg’or tajribalarni o’rganish va amalda qo’llash. Anjuman nashrga taqdim etiladigan ilmiy maqolalar ingliz, o’zbek, rus va boshqa xorijiy tillarda qabul qilinadi. Materiallar 2021 yilning 1 apreliga qadar conference102020@gmail.com elektron pochtasi orqali qabul qilinadi (Materiallarni nashr qilish bepul). Maqolasi bilan shaxsan ishtirok etgan ishtirokchilarga sertifikat beriladi!!!!

Uzbekistan State World languages university announces an international scientific – practical conference “Assessment in teaching foreign languages: achievements, challenges and solutions” on April 9 – 10, 2021. The conference will be held online and offline.
More than 30 foreign participants are expected to attend at this conference. The purpose of the conference is to study and apply best practices in determining the level of knowledge of a foreign language. Scientific articles submitted to the conference will be accepted in English, Uzbek, Russian and other foreign languages. Materials are accepted until April 1, 2021 by e – mail conference102020@gmail.com (the Publication of materials is free of charge). Certificates will be awarded to participants who have personally participated with the article !!!!