2020 йил 4 март куни Япониянинг Ўзбекистондаги элчихонаси ва Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети ўртасида “Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетида япон тилини ўқитишни такомиллаштириш бўйича техник жиҳозлар ажратиш тўғрисида”ги Грант-контракт имзоланди. Унга асосан ЎзДЖТУда масофавий таълимни жорий этиш учун 90,143 АҚШ доллари ажратилди.
Мазкур лойиҳа доирасида 2021 йил январь-февраль ойларида зарур техник воситалар, жиҳозлар мўлжалланган хоналарга ўрнатилди. 2021 йил 24 март куни Япониянинг Ўзбекистондаги фавқулодда ва муҳтор элчиси Фуджияма Ёшинори ва элчихона ходимлари иштирокида ушбу Мультимедия хоналарни очилиши бўлиб ўтди ва тўлиқ фойдаланиш учун топширилди.

On March 4, 2020, the Embassy of Japan in Uzbekistan and the Uzbek State University of World Languages signed a grant agreement “On the allocation of technical equipment to improve the teaching of Japanese at the Uzbek State University of World Languages.”  According to it, $ 90,143 was allocated for the introduction of distance learning at UzSWLU.
In the framework of this project, in January-February 2021, the necessary technical means and equipment were installed in the intended rooms.  On March 24, 2021, with the participation of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to Uzbekistan Fudjiyama Yoshinori and embassy staff, these Multimedia rooms were opened and commissioned for full use.