2021 yil 26 martda Kastilya La Mancha universiteti (Ispaniya) vakillari bilan videokonferentsiya bo’lib o’tdi.
Onlayn yiģilishda Kastilya La Mancha universiteti rahbariyati vakillari va O’zDJTUning xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov, fakultetning roman-german filologiyasi fakulteti dekani A.Xalillaev, T. Oltiev ispan tili nazariyasi va amaliyoti kafedra mudiri ishtirok etishdi.
Universitetlar vakillari samarali hamkorlik va O’zDJTUda ispan tili kurslarini yaratish masalalarini muhokama qildilar.

26 марта 2021 года состоялась видеоконференция с представителями Университета Кастилья ла Манча (Испания).
В онлайн-встрече приняли участие представители руководства Университета Кастилья ла Манча и проректор УзГУМЯ по международному сотрудничеству А. Абиджанов, декан факультета романо-германской филологии факультета А. Халиллаев, заведующий кафедры теории и практики испанского языка Т. Олтиев.
Представители вузов обсудили вопросы плодотворного сотрудничества и создания курсов испанского языка в УзГУМЯ.