2021 yil 26 martda Kastilya La Mancha universiteti (Ispaniya) vakillari bilan videokonferentsiya bo’lib o’tdi.
Onlayn yiģilishda Kastilya La Mancha universiteti rahbariyati vakillari va O’zDJTUning xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov, fakultetning roman-german filologiyasi fakulteti dekani A.Xalillaev, T. Oltiev ispan tili nazariyasi va amaliyoti kafedra mudiri ishtirok etishdi.
Universitetlar vakillari samarali hamkorlik va O’zDJTUda ispan tili kurslarini yaratish masalalarini muhokama qildilar.

On March 26, 2021, a video conference with representatives of the University of Castilla La Mancha (Spain) took place.
The  online  meeting  was  attended  by  representatives  of  the  leadership  of  the  University  of  Castilla  La  Mancha  and  Vice –  Rector  UzSWLU  for  International  Cooperation  A. Abidjanov,  Dean  of  the  Faculty  of  Romano – German  Philology  of  the  Faculty  A. Khalillaev,  Head  of  the  Department  of  Theory  and  Practice  of  Spanish  T. Oltiev.
Representatives  of  universities  discussed  issues  of  fruitful  cooperation  and  the  creation  of  Spanish  courses  in  UzSWLU.