Grant dasturi Slovakiya Respublikasi Ta’lim, fan, tadqiqot va sport vazirligi va SALA byudjetidan moliyalashtiriladi.
Slovakiya Respublikasining Milliy stipendiya dasturi doirasida O’zbekiston universitetlari talabalari, doktorantlari va o’qituvchilari uchun Slovakiyada o’qish, izlanish va dars berish uchun tanlov o’tkazilmoqda.
Yashash xarajatlarini qoplash uchun stipendiya beriladi.
O’qish muddati va talablari:
- Bakalavriat talabalari 1-2 semestr davomida amaliyot o’tashlari mumkin va nomzodlar kamida 3 ta kursni o’tashlari shart.
- Magistrlar uchun amaliyot 1 oydan 10 oygacha tashkil etiladi.
- o’qituvchilar, tadqiqotchilar va rassomlar uchun 1 oydan 10 oygacha bo’lgan amaliyot.
Grant olish uchun arizalarni qabul qilish muddati 2021 yil 30 aprelgacha.
Batafsil: https://www.scholarships.sk/en/main/programme-terms-and-conditions/foreign-applicants
Ushbu veb-sayt O’zDJTU talabalari tomonidan boshqariladi, shuning uchun biron bir xato topsangiz, bizga xabar bering

Стипендиальная программа финансируется из бюджета Министерства образования, науки, исследований и спорта Словацкой Республики и SALA.
В рамках Национальной Стипендиальной Программы Словацкой Республики проводится конкурс для студентов, докторантов и преподавателей ВУЗов Узбекистана для прохождения учебы, исследований и преподавания в Словакии.
Предоставляется стипендия для покрытия расходов на проживание.
Длительность учебы и требования:
- Студенты бакалавриата могут пройти стажировку в течении 1 – 2 семестров и кандидаты должны закончить не менее 3 курсов.
- Стажировка для магистров будет организована на срок от 1 до 10 месяцев.
- Стажировка от 1 до 10 месяцев для учителей, исследователей и деятелей искусства.
Крайний срок подачи заявок на стипендию – 30 апреля 2021 года.
Подробнее: https://www.scholarships.sk/en/main/programme-terms-and-conditions/foreign-applicants
Данный веб-сайт администрируется и управляется студентами УзГУМЯ, поэтому, пожалуйста, дайте нам знать, если вы нашли какие-то ошибки.