2021 yil 29 aprel kuni oʻzbek adabiyotining ulkan namoyandasi, oʻzbek romanchiligining asoschisi Abdulla Qodiriyning “O’tgan kunlar” (Bygone Days) romanini ingliz tiliga tarjima qilgan AQShlik madaniyatshunos olim Mark Eduard Riz O’zbekiston…
April 2021
Karantin choralari sababli, O’zDJTUda o’qish faoliyati 2021 yilning 12 mayiga qadar onlayn tarzda o’tkazilishi uzaytirildi. Bog’lanish uchun: Ofis telefon raqami: +998 71 230 1291 Telegram/WhatsApp raqamlari: +998 99 877 4847…
FURIOUS FICTION: Ingliz tilida yozilgan hikoyalaringiz bilan har oy taxminan 400 AQSH dollari yutib olish imkoniyati Navbatdagi sovrin uchun hikoyalar mavzulari 2021-yil 7-may Avstraliya vaqti bilan 17:00 da e’lon qilinadi.…
Abdulla Qodiriyning «O’tgan kunlar» romanining tarjimoni doktor Mark Riz O’zDJTUga tashrif buyuradi.
29 aprel kuni soat 11:30 da Muloqot madaniy aloqalari dasturining asoschisi va Abdulla Qodiriyning «O’tgan kunlar» romani tarjimoni doktor Mark Riz O’zDJTUga tashrif buyuradi. Uchrashuv davomida universitet bilan hamkorlikni yanada…
АҚШнинг Ўзбекистондаги элчихонаси. O’rta umum ta’lim maktabning 9 va 10 sinf o’quvchilari uchun ajoyib yangilik! 2021 yilning 20 Iyunidan 18 Iyuligacha davom etadigan birinchi Samarqand-AQSH yozgi oramgohi haqida e’lon qilishdan…
25 tadan ortiq yo’nalishlar. Stipendiya yiliga 22 ming AQSH dollarini tashkil qiladi. Stipendiya ta’lim xarajatlarini va qisman yashash xarajatlarini qoplashi mumkin. Hujjat topshirishning oxirgi muddati: 2021 yilning 1 iyuli Batafsil:…
Bizning mehnatsevar jamoamizning sinchkov izlanishlaridan so’ng, siz bilan yana yaxshi imkoniyatlarni bo’lishishdan xursandmiz. Endilikda ingliz tilini boshidan mutlaqo BEPUL ga bo’sh vaqtlaringizda o’rganib olishingiz mumkin. O’quv markazi 9- 10.30 va…
Kanalimizning navbatdagi mehmoni «El Yurt Umidi» jamģarmasi orqali tòliq grant yutib Buyuk Britaniyaning Aston universitetida òqib malaka oshirib kelgan O’zDJTU òqituvchisi Uralova Hilola! Videodan Hilolaning grant dasturi orqali xorijda qanday…
Xususiy maktabgacha ta’lim muassasasi ishga taklif qiladi: Ingliz tili o’qituvchilari; Koreys tili o’qituvchisi Talablar: Rus tilida gaplasha olish; Yosh bolalar bilan ishlash qobiliyati Yaxshi ko’rinish. Ish haqi: 2.5 mln (ish…

28 апреля 2021 года в 15:00 Валид Джасим аз-Зубайд, профессор иракской литературы Аббасидов и автор более 10 книг, провёл онлайн-лекцию на тему «Образцы арабской литературы» на платформе Zoom. В лекции…
April 2021
Во время своего пребывания Риз поведал о своём опыте, который он приобрёл, переводя шедевр основателя Узбекской романистики, а именно: особенности речи, атмосфера эпохи, тонкости персонажей, а также о высоком спросе…
В связи с карантинными мерами обучение в онлайн режиме в УзГУМЯ продлено до 12 мая 2021 года. Для обратной связи: Телефонный номер офиса: +998 71 230 1291 Номера Telegram/WhatsApp: +998…
Furious Fiction(“Яростные рассказы” от Австралийского центра писателей): Возможность зарабатывать каждый месяц около 400 долларов США своими рассказами написанными на английском языке Темы рассказов для предстоящих призов будут объявлены 7 Мая…
29 апреля в 11:30 УзГУМЯ посетит основатель программы “Диалог культур” и переводчик романа Абдуллы Кадыри “Минувшие дни”, доктор Марк Риз. В ходе встречи будет обсуждаться дальнейшее совершенствование сотрудничества с университетом,…
Посольство США в Узбекистане. Потрясающая новость для учеников 9-х и 10-х классов общеобразовательных школ! Мы рады сообщить о первом английском лагере Самарканд-США 2021, проводимом с 20 июня по 18 июля…
Более 25 направлений. Стипендия составляет $22000 в год. Стипендия может покрывать стоимость обучения и частично проживания. Дедлайн: 1 июля 2021 года Подробнее: https://is.gd/5ySJIL Для обратной связи: Телефонный номер офиса: +998…
После тщательного поиска нашей трудолюбивой командой мы снова рады вам сообщить – еще одна хорошая возможность, где вы сможете выучить английский с самого начала совершенно БЕСПЛАТНО. Так что не тратьте…
Следующий гость нашего канала-преподаватель УзГУМЯ Уралова Хилола, которая выиграла полностью оплаченный грант через фонд “Эль Юрт Умиди” и училась в Астонском университете в Великобритании! В видео вы можете узнать секреты…