2021 йил 12 апрель куни Германиянинг Хубер нашриёти вакиллари билан онлайн мулоқот бўлиб ўтди. Мазкур тадбирда Хубер нашриётидан Тобиас Силвия, Элизабет Вахс, ЎзДЖТУ Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор А. Абиджанов, Қўшма таълим дастурлари бўлими бошлиғи Х. Юлдашев, Немис тили кафедраси вакиллари иштирок этди. Мулоқот чоғида мазкур нашриёт билан ҳамкорлик истиқболлари, мамлакатимизда немис тилини ўқитиш жараёнининг ўқув – методологик таъминотини такомиллаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Томонлар 2020 йилда Хубер нашриёти билан ЎзДЖТУ ўртасида имзоланган шартнома доирасидаги ҳамкорликни амалга ошириш ҳолати бўйича ўзаро фикр алмашдилар ва келгусидаги режаларни муҳокама қилиш имконига эга бўлдилар.

12 апреля 2021 года состоялась встреча в онлайн – формате с представителями немецкого издательства Hueber. В мероприятии приняли участие Тобиас Сильвия и Элизабет Вахс из издательства Hueber, проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А. Абиджанов, начальник отдела совместных образовательных программ Х. Юлдашев, также приняли участие представители кафедры немецкого языка. В ходе беседы были обсуждены перспективы сотрудничества с данным издательством, вопросы совершенствования учебно – методического процесса обучения немецкому языку в нашей стране.
Стороны обменялись мнениями о состоянии реализации сотрудничества в рамках соглашения, подписанного в 2020 году между издательством Hueber и УзГУМЯ, и получили возможность обсудить дальнейшие планы.