2021 йил 12 апрель куни Германиянинг Хубер нашриёти вакиллари билан онлайн мулоқот бўлиб ўтди. Мазкур тадбирда Хубер нашриётидан Тобиас Силвия, Элизабет Вахс, ЎзДЖТУ Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор А. Абиджанов, Қўшма таълим дастурлари бўлими бошлиғи Х. Юлдашев, Немис тили кафедраси вакиллари иштирок этди. Мулоқот чоғида мазкур нашриёт билан ҳамкорлик истиқболлари, мамлакатимизда немис тилини ўқитиш жараёнининг ўқув – методологик таъминотини такомиллаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Томонлар 2020 йилда Хубер нашриёти билан ЎзДЖТУ ўртасида имзоланган шартнома доирасидаги ҳамкорликни амалга ошириш ҳолати бўйича ўзаро фикр алмашдилар ва келгусидаги режаларни муҳокама қилиш имконига эга бўлдилар.

Germany: the online dialogue continues.
On  April 12, 2021,  a  meeting  was  held  in  an  online  format  with  representatives  of  the  German  publishing  house  Hueber.  The  event  was  attended  by  Tobias  Silvia  and  Elisabeth  Wachs  from  Hueber  Publishing  House,  Vice – Rector  for  International  Cooperation  of  UzSWLU  A. Abidzhanov,  Head  of  the  Department  of  Joint  educational  programs  H. Yuldashev,  as  well  as  representatives  of  the  Department  of  German  Language  took  part.  During  the  conversation,  the  parties  discussed  the  prospects  of  cooperation  with  this  publishing  house,  issues  of  improving  the  educational  and  methodological  process  of  teaching  German  in  our  country.
The  parties  exchanged  views  on  the  state  of  implementation  of  cooperation  within  the  framework  of  the  agreement  signed  in  2020  between  Hueber  and  UzSWLU  publishers,  and  had  the  opportunity  to  discuss  further  plans.