2021 йил 14 апрель куни соат 12:00 да Халқаро таълим бўйича Америка кенгаши вице-президенти Майкл Кэртис, кенгашнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси рахбари Уиллям О’Роарк ва ходими Бахром Тўйчиев билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда ректор У.Б. Азизов, Халқаро ҳамкорлик бўйича проректор А.С. Абиджанов ва Қўшма таълим дастурлари бўлими бошлиғи Х.И. Юлдашевлар иштирок этди.
ЎзДЖТУ ректори У.Б. Азизов АҚШ вакилларига университет фаолияти ва халқаро ҳамкорликни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида маълумот берди.
Мулоқот чоғида Кенгаш томонидан режалаштирилган АҚШнинг Мичиган штати университети билан ҳамкорликда ЎзДЖТУда Афғон талабалари учун тил курсларини ташкил қилиш лойиҳасини амалга ошириш ва АҚШ университетлари талабалари учун ўзбек тили ва маданияти курсларини ташкил қилиш таклифлари муҳокама қилинди. У.Б. Азизов университетда зикр этилган курсларни ташкил қилиш учун етарли шароитлар мавжудлигини ҳамда ушбу масалалар кўриб чиқилишини маълум қилди.

Home News Meeting with representatives of the American Councils for International Education.
On April 14, 2021, at 12:00, a meeting was held with Michael Curtis, Senior Vice President of the American Councils for International Education, William O’Roark, Director of the Councils ‘ representative office in Uzbekistan, and Bakhrom Tuychiev, Program Officer.
The meeting was attended by Rector U. B. Azizov, Vice-Rector for International Cooperation A. S. Abidjanov and Head of the Department of Joint Educational Programs H. I. Yuldashev.
The Rector of UzSWLU, U. B. Azizov, informed the US representatives about the university’s activities and the ongoing work on the development of international cooperation.
During the conversation, the parties discussed the project of organizing language courses for Afghan students in UzSWLU together with the University of Michigan of the United States, as well as proposals for organizing courses of the Uzbek language and culture for students of American universities. Rector U. B. Azizov noted that the university has sufficient capacity for the organization of these courses and that these issues will be considered in the course of further cooperation.