Konferensiyani xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov kirish so’zi bilan ochib, konferensiya ishida bir qator yetakchi xorijiy va mahalliy mutaxassislar ishtirok etdi.
Jumladan, Mirzo Ulug’bek nomidagi O’zbekiston milliy universiteti DAAD ma’ruzachisi Simon Kretschmer, Janubiy Koreyaning Joongbu universiteti “Xalqaro munosabatlar” bo’limi boshlig’i, PhD Minhee Lee, O’zDJTU italyan tili o’qituvchisi Paoli Legler Marko konferensiyada o’z taqdimotlari bilan chiqish qildilar.
Shuningdek, TATU “Axborot texnologiyalarining dasturiy ta’minoti” kafedrasi mudiri, texnika fanlari doktori Bobomurodov Ozodbek Jo’rayevich ham o’z taqdimoti bilan ishtirok etdi.
Ma’lumot o’rnida, mazkur konferensiya O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va Aloqa harbiy instituti, IT-Park, «O‘zbekistonda xorijiy tillar» ilmiy-elektron jurnal va Internet portali hamkorligida bo’lib o’tmoqda.

С приветственным словом конференцию открыл проректор по международному сотрудничеству А. Абиджанов, в работе конференции участвовали ряд ведущих зарубежных и отечественных специалистов.
В частности, лектор программы DAAD, приглашённый лектор Узбекского Национального Университета Саймон Кречмер, глава отдела Международных отношений Южнокорейского университета Джонгбу, г-н Минхи Ли, преподаватель итальянского языка в УзГУМЯ Паоли Леглер Марко выступили со своими презентациями.
А также, заведующий кафедрой “Программное Обеспечение Информационных Технологий” Ташкентского университета информационных технологий, кандидат технических наук, Бобомуродов О.Ж. участвовал со своим выступлением.
Важно отметить, что конференция проводится при сотрудничестве Узбекского Государственного Университета Мировых Языков, Ташкентского университета информационных технологий, IT-парка, электронного научного журнала и интернет портала “Иностранные языки в Узбекистане”. Конференция продолжает свою работу.