Harbin muhandislik universiteti bakalavr, magistr va doktorantlar uchun stipendiyalar taklif etadi. Universitetning ta’lim yo’nalishlari: fan va muhandislik, xitoy tili va madaniyati, iqtisodiyot va menejment, tibbiyot, huquq va falsafa, ta’lim va…
May 2021
28 may kuni Rossiya Adigey davlat universitetining Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori Tlexatuk Susanna Ruslanovna bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvda O’zDJTU rektori U.Azizov, Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov, Qo’shma ta’lim…
Hozirda har birimiz chet elda o’qishni va xalqaro bilimlarni olishni istaymiz. Universitet haqida aniq ma’lumot olishning ko’plab usullari mavjud. Ammo deyarli barcha qiyinchiliklarni boshdan kechirgan talaba bilan suhbatlashish eng yaxshi…
O’zbekiston davlat jahon tillarida amerikalik Joshua Zaharov 3 ta klublar (Debate, speaking, reading) tashkil etdi. Josh ustoz sifatida a’lo darajada faoliyat yuritadi, talabalarga o’qish va yozish fanidan yangi bilimlar olishga…
26 may kuni DLL- nemis tilini o’qitishni o’rganish ta’lim dasturini o’quv dasturlariga kiritilishi masalasi muhokama qilindi. Uchrashuv davomida Gyote institutining til bo’limi boshlig’i Dildora Muhammadaminova, xalqaro bo’limidan Dildora Sa’dullaeva va…
Oilasining betob a’zosini parvarish qilish uchun akademik ta’til berish amaliyoti joriy etildi. Homilador yoki bola parvarishi paytida qizlar o’qishlarini sirtqi yoki kechki ta’lim shakliga o’tkazish orqali o’qishini davom etishi mumkin.…
Daniya davlatida bakalavr bosqichida o‘qish uchun umumiy qiymati 75 000 AQSh dollarga teng grant dasturi Bakalavr kursining to’liq davri uchun 100% to’lovi miqdorida grant puli Grant dasturi haqida qisqacha: LifeAsapa…
2021 yil 26-mayda Rossiya-O’zbekiston olimlari va ma’muriy apparati koordinator-vakillarining ta’lim sohasidagi o’zaro hamkorligi va o’zaro hamkorligi an’analarini davom ettiradigan Rossiya va O’zbekiston oliy o’quv yurtlari rektorlarining 3-mintaqalararo konferentsiyasi bo’lib o’tdi.…

The Harbin Engineering University offers scholarships to bachelors, masters and PhD applicants. University’s fields are: science and engineering, Chinese (Mandarin) language and culture, economics and management, law and philosophy, education…
May 2021
On May 28, 2021, a meeting was held between the senior management of UzSWLU and the Vice-Rector for International Affairs of the Adygea State University (RF) Tlehatuk Susanna Ruslanovna. The…
Now each of us wants to study abroad and get international knowledge. There are many ways to get clear information about university. However, talking with a student who almost accomplished…
Joshua Zakharov, an American, founded 3 clubs (Debate, speaking, reading) in the Uzbek state world languages. Josh excels as a teacher, helping students broaden their worldview to gain new knowledge…
On May 26, the issue of including DLL – programs for teaching the German language – was discussed. During the meeting, institute representatives noted that the Goethe Institute had been…
The practice of granting academic leave to care for a sick family member was introduced. During pregnancy or caring for a child, girls can continue their education by switching to…
Grant money in the amount of 100% payment for the full period of the bachelor’s course Briefly about the grant program: The LifeAsapa Foundation now offers the LifeAsapa Undergraduate Student…
The Third Interregional Rector Conference of the High Education Institution of Russia and Uzbekistan was held on May 26, 2021. It continues the tradition of interaction and cooperation between Uzbek…
You are invited to the grandiose event in Happy Summer International Camp Summer Camp Party What is waiting for you? Food and drinks Swimming pool Trip to Charvak Disco with…