Harbin muhandislik universiteti bakalavr, magistr va doktorantlar uchun stipendiyalar taklif etadi. Universitetning ta’lim yo’nalishlari: fan va muhandislik, xitoy tili va madaniyati, iqtisodiyot va menejment, tibbiyot, huquq va falsafa, ta’lim va…
May 2021
28 may kuni Rossiya Adigey davlat universitetining Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori Tlexatuk Susanna Ruslanovna bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvda O’zDJTU rektori U.Azizov, Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A. Abidjanov, Qo’shma ta’lim…
Hozirda har birimiz chet elda o’qishni va xalqaro bilimlarni olishni istaymiz. Universitet haqida aniq ma’lumot olishning ko’plab usullari mavjud. Ammo deyarli barcha qiyinchiliklarni boshdan kechirgan talaba bilan suhbatlashish eng yaxshi…
O’zbekiston davlat jahon tillarida amerikalik Joshua Zaharov 3 ta klublar (Debate, speaking, reading) tashkil etdi. Josh ustoz sifatida a’lo darajada faoliyat yuritadi, talabalarga o’qish va yozish fanidan yangi bilimlar olishga…
26 may kuni DLL- nemis tilini o’qitishni o’rganish ta’lim dasturini o’quv dasturlariga kiritilishi masalasi muhokama qilindi. Uchrashuv davomida Gyote institutining til bo’limi boshlig’i Dildora Muhammadaminova, xalqaro bo’limidan Dildora Sa’dullaeva va…
Oilasining betob a’zosini parvarish qilish uchun akademik ta’til berish amaliyoti joriy etildi. Homilador yoki bola parvarishi paytida qizlar o’qishlarini sirtqi yoki kechki ta’lim shakliga o’tkazish orqali o’qishini davom etishi mumkin.…
Daniya davlatida bakalavr bosqichida o‘qish uchun umumiy qiymati 75 000 AQSh dollarga teng grant dasturi Bakalavr kursining to’liq davri uchun 100% to’lovi miqdorida grant puli Grant dasturi haqida qisqacha: LifeAsapa…
2021 yil 26-mayda Rossiya-O’zbekiston olimlari va ma’muriy apparati koordinator-vakillarining ta’lim sohasidagi o’zaro hamkorligi va o’zaro hamkorligi an’analarini davom ettiradigan Rossiya va O’zbekiston oliy o’quv yurtlari rektorlarining 3-mintaqalararo konferentsiyasi bo’lib o’tdi.…

Харбинский инженерный университет предлагает стипендии для бакалавров, магистрантов и докторантов. Направления обучения вуза: наука и инженерия, китайский язык и культура, экономика и управление, медицина, право и философия, образование и искусство.…
May 2021
28 мая 2021 года была проведена встреча руководства УзГУМЯ с проректором по международной деятельности Адыгейского государственного университета (РФ) Тлехатук Сусанной Руслановной. Во встрече приняли участие ректор УзГУМЯ У. Азизов, проректор…
В настоящее время каждый из нас хочет учиться за границей и получать международные знания. Есть много способов получить точную информацию об университете. Но лучшим способом считается разговор со студентом, который…
Джошуа Захаров, специалист из США, основал 3 клуба (Дискуссионный клуб, разговорная клуб, читательный клуб) в Узбекском государственном университете мировых языков. Джошуа преуспевает как учитель, помогая ученикам расширить свое мировоззрение, чтобы…
26 мая обсуждался вопрос о включении в учебные программы DLL – программы обучения немецкому языку. В ходе встречи начальник отдела языка Института Гете Дилдора Мухаммадаминова, Дилдора Садуллаева из международного отдела…
Была введена практика предоставления академического отпуска по уходу за больным членом его семьи. Во время беременности или ухода за ребенком девушки могут продолжить свое обучение, перейдя на заочную или вечернюю…
Кратко о программе гранта: Фонд LifeAsapa теперь предоставляет стипендию Lifeasapa Undergraduate Student Scholarship иностранным студентам на 2021-2022 учебный год. Грантовая программа предоставляется в качестве помощи студентам, которые хотят учиться по…
26 мая 2021 года прошла 3-я межрегиональная конференция ректоров высших образовательных учреждений России и Узбекистана, которая продолжает традицию взаимодействия и взаимосотрудничества российско-узбекских ученых и координаторов-представителей административного аппарата в области образования.…
Вы приглашены на грандиозное мероприятие в Международном лагере Happy Summer! Вечеринка в Летнем лагере Что вас ждет? Еда и напитки; Плавательный бассейн; Поездка на Чарвак; Дискотека с диджеем; Диджей Кинг…