Oilasining betob a’zosini parvarish qilish uchun akademik ta’til berish amaliyoti joriy etildi. Homilador yoki bola parvarishi paytida qizlar o’qishlarini sirtqi yoki kechki ta’lim shakliga o’tkazish orqali o’qishini davom etishi mumkin.…
May 27, 2021
Daniya davlatida bakalavr bosqichida o‘qish uchun umumiy qiymati 75 000 AQSh dollarga teng grant dasturi Bakalavr kursining to’liq davri uchun 100% to’lovi miqdorida grant puli Grant dasturi haqida qisqacha: LifeAsapa…
2021 yil 26-mayda Rossiya-O’zbekiston olimlari va ma’muriy apparati koordinator-vakillarining ta’lim sohasidagi o’zaro hamkorligi va o’zaro hamkorligi an’analarini davom ettiradigan Rossiya va O’zbekiston oliy o’quv yurtlari rektorlarining 3-mintaqalararo konferentsiyasi bo’lib o’tdi.…

Была введена практика предоставления академического отпуска по уходу за больным членом его семьи. Во время беременности или ухода за ребенком девушки могут продолжить свое обучение, перейдя на заочную или вечернюю…
Thursday May 27th, 2021
Кратко о программе гранта: Фонд LifeAsapa теперь предоставляет стипендию Lifeasapa Undergraduate Student Scholarship иностранным студентам на 2021-2022 учебный год. Грантовая программа предоставляется в качестве помощи студентам, которые хотят учиться по…
26 мая 2021 года прошла 3-я межрегиональная конференция ректоров высших образовательных учреждений России и Узбекистана, которая продолжает традицию взаимодействия и взаимосотрудничества российско-узбекских ученых и координаторов-представителей административного аппарата в области образования.…