26 may kuni DLL- nemis tilini o’qitishni o’rganish ta’lim dasturini o’quv dasturlariga kiritilishi masalasi muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida Gyote institutining til bo’limi boshlig’i Dildora Muhammadaminova, xalqaro bo’limidan Dildora Sa’dullaeva va ta’lim sohasidan Sayyora To’raqulovalar «Germaniya tajribasini O’zbekistonga joriy etish uchun Gyote instituti 2 yil davomida nemis tilini o’qitishni o’rganish ta’lim dasturi» ustida ishlaganligini aytishdi.
O’zDJTUdan O’quv ishlari bo’yicha prorektori B. Qulmatov, Xalqaro aloqalar bo’limi prorektori A. Abidjanov va universitetning ma’sul vakillari ishtirok etishdi.
O’zbekiston davlat jahon tillar universiteti vakillari Gyote instituti bilan yangi loyihalar davom etishini aytib uchrashuvni yakunladi.

On May 26, the issue of including DLL – programs for teaching the German language – was discussed. During the meeting, institute representatives noted that the Goethe Institute had been working for 2 years on “an educational program for the study of the German language to introduce the German experience in Uzbekistan”
The meeting was attended by Vice-Rector for Academic Affairs of UzSWLU B. Kulmatov, Vice-Rector for International Relations A. Abidjanov and senior representatives of the university.
Representatives of the Uzbek State University of World Languages completed a meeting with the Goethe Institute on the continuation of new projects.