Bugun, 30 -iyul kuni, Toshkentning Bo’stonliq tumanida, «BMT tinchlik o’rnatish asosini belgilab bergan holda, Qirg’iziston Respublikasi va O’zbekiston Respublikasining chegaradosh mintaqalari hamkorlik dasturlarining ustuvorligi» konferentsiyasi bo’lib o’tdi. Anjumanda O’zDJTU xalqaro…
July 2021
Wellcome – bu xalqaro talabalar uchun to’liq moliyalashtirilgan Buyuk Britaniyada o’qish uchun stipendiya. Grantli davlat: Buyuk Britaniya Ilmiy darajasi: magistr darajasi Moliyaviy qamrov: barcha xarajatlar to’liq qoplanadi Grantning davomiyligi 30…
Muddati: 2021 yil 15-sentyabr Joy: Michigan universiteti – Ann Arbor, AQSh Michigan universiteti (Ronald va Eileen Vayzerning Evropa va Evroosiyo markazi) Weiser Professional Development Awards mukofotlariga arizalarni qabul qilishni boshladi.…
Kanadadagi Toronto tadqiqot universiteti bakalavr talabalari uchun Lester B. Person Internationalning moliyaviy jihatdan qamrab olingan grant dasturini taklif etadi. Grant ajoyib ilmiy natijalar, ijodkorlik, ham etakchilik fazilatlarini ko’rsatadigan chet ellik…
2021 йил 26 июль куни Хитойнинг Нанзин политехника институти вакиллари билан онлайн мулоқот бўлиб ўтди. Мулоқотда хитой томонидан Халқаро алоқалар бўлими бошлиғи Шанг Вейлай, лойиҳалар бўйича координатор Мен Бин, ўзбек…
Мамлакатнинг инновацион салоҳиятини янада ривожлантиришни мақсад қилган креатив фикрлайдиган ёшлар, истеъдодли профессор-ўқитувчилар, ёш олимлар ва илмий тадқиқотчилар, педагоглар ва мутахассислар диққатига! “Эл-юрт умиди” жамғармаси 2021-2022 ўқув йили учун нуфузли хорижий…
Sana va vaqt: 20 iyul, soat 11.00 FLEX – AQSh Davlat departamentining AQSh hukumati tomonidan moliyalashtiriladigan, Xalqaro Ta’lim bo’yicha Amerika Kengashlari tomonidan boshqariladigan dasturi. Bu sizga o’quv yilini AQShda o’tkazish,…
Forumda ishtirok etayotgan Hindistonlik J. Neru universiteti Rossiya va Markaziy Osiyoni o’rganish markazi professori Sanjay Pandi va Xalqaro munosabatlar bo’yicha kengash vakili Atar Zafar O’zbekiston davlat jahon tillar universitetiga tashrif…
Noyob PETaL EMJMD dasturi bitiruvchilari bolalarning tili va madaniyatlararo ko’nikmalarini rivojlantirish uchun sifatli o’yinlar va maktabgacha ta’lim dasturlarini yaratishlari mumkin. Dastur Erasmus Mundus loyihasining bir qismidir, ya’ni talabalar o’qish, turar…

Today, at 30 th of July , at Bostanlik region of Tashkent , the conference “The prioritization of cooperation programs of borderline regions of Kyrgyzstan Republic and the Republic of…
July 2021
Country of scholarship: United Kingdom Financial coverage: full coverage. Scholarship term: 30 months (12 months for studies and 18 studies for researches) Financial coverage (in details): 120 000 £ 16…
Deadline: September 15, 2021 Venue: University of Michigan – Ann Arbor, USA University of Michigan (Ronald and Eileen Weiser Center for Europe and Eurasia) has opened a call for applications…
Research University of Toronto offers financially covered scolarship of Lester B. Person International for Bachelor students. The scolarship is aimed for foreign students performing excellent academic results, qualities of both…
On July 26, 2021, there was an online meeting with representatives of Nanjing Polytechnic Institute of China. The Chinese side was represented by Shang Weilai, director of International Relations Department…
To the attention of creative thinking young people, talented professors, young scientists and researchers, educators and specialists who aim to further develop the innovative potential of the country! “El-Yurt Umidi”…
Date & Time: 20 July, 11 am FLEX is a program of the U.S. Department of State with funding provided by the U.S. Government, administered by American Councils for…
Sanjay Pandey, Professor of the Center for Russian and Central Asian Studies at J. Nehru University of India, and Athar Zafar, Representative of the Council on Foreign Relations, visited the…
Graduates of unique PETaL EMJMD program will able to create high-quality games and pre-school programs for evolving language and intercultural skills of children. The program is a part of Erasmus…