Bugun, 30 -iyul kuni, Toshkentning Bo’stonliq tumanida, «BMT tinchlik o’rnatish asosini belgilab bergan holda, Qirg’iziston Respublikasi va O’zbekiston Respublikasining chegaradosh mintaqalari hamkorlik dasturlarining ustuvorligi» konferentsiyasi bo’lib o’tdi. Anjumanda O’zDJTU xalqaro…
July 2021
Wellcome – bu xalqaro talabalar uchun to’liq moliyalashtirilgan Buyuk Britaniyada o’qish uchun stipendiya. Grantli davlat: Buyuk Britaniya Ilmiy darajasi: magistr darajasi Moliyaviy qamrov: barcha xarajatlar to’liq qoplanadi Grantning davomiyligi 30…
Muddati: 2021 yil 15-sentyabr Joy: Michigan universiteti – Ann Arbor, AQSh Michigan universiteti (Ronald va Eileen Vayzerning Evropa va Evroosiyo markazi) Weiser Professional Development Awards mukofotlariga arizalarni qabul qilishni boshladi.…
Kanadadagi Toronto tadqiqot universiteti bakalavr talabalari uchun Lester B. Person Internationalning moliyaviy jihatdan qamrab olingan grant dasturini taklif etadi. Grant ajoyib ilmiy natijalar, ijodkorlik, ham etakchilik fazilatlarini ko’rsatadigan chet ellik…
2021 йил 26 июль куни Хитойнинг Нанзин политехника институти вакиллари билан онлайн мулоқот бўлиб ўтди. Мулоқотда хитой томонидан Халқаро алоқалар бўлими бошлиғи Шанг Вейлай, лойиҳалар бўйича координатор Мен Бин, ўзбек…
Мамлакатнинг инновацион салоҳиятини янада ривожлантиришни мақсад қилган креатив фикрлайдиган ёшлар, истеъдодли профессор-ўқитувчилар, ёш олимлар ва илмий тадқиқотчилар, педагоглар ва мутахассислар диққатига! “Эл-юрт умиди” жамғармаси 2021-2022 ўқув йили учун нуфузли хорижий…
Sana va vaqt: 20 iyul, soat 11.00 FLEX – AQSh Davlat departamentining AQSh hukumati tomonidan moliyalashtiriladigan, Xalqaro Ta’lim bo’yicha Amerika Kengashlari tomonidan boshqariladigan dasturi. Bu sizga o’quv yilini AQShda o’tkazish,…
Forumda ishtirok etayotgan Hindistonlik J. Neru universiteti Rossiya va Markaziy Osiyoni o’rganish markazi professori Sanjay Pandi va Xalqaro munosabatlar bo’yicha kengash vakili Atar Zafar O’zbekiston davlat jahon tillar universitetiga tashrif…
Noyob PETaL EMJMD dasturi bitiruvchilari bolalarning tili va madaniyatlararo ko’nikmalarini rivojlantirish uchun sifatli o’yinlar va maktabgacha ta’lim dasturlarini yaratishlari mumkin. Dastur Erasmus Mundus loyihasining bir qismidir, ya’ni talabalar o’qish, turar…

Сегодня, 30 июля, в Бостанлыкском районе Ташкента прошла конференция «Приоритетность программ сотрудничества приграничных регионов Кыргызской Республики и Республики Узбекистан в рамках основ миростроительства ООН». На конференции присутствовал проректор УзГУМЯ А.…
July 2021
Wellcome – это полностью финансируемая стипендия для обучения в Великобритании, открытая для иностранных студентов. Страна стипендии: Великобритания Cтепень: магистратура Финансовое покрытие: полностью покрываются все расходы Продолжительность стипендии составляет 30 месяцев.…
Дедлайн: 15 сентября 2021 Место проведения: University of Michigan — Анн-А́рбор, США Мичиганский университет (центр Ronald and Eileen Weiser Center for Europe and Eurasia) открыл прием заявок на программу Weiser…
Торонтский исследовательский университет предлагает финансирование студентам бакалавриата стипендию Lester B. Pearson International Scholarship Program. Стипендия предназначена для иностранных студентов, которые демонстрируют высокие академические достижения, творческие способности и лидерские качества. Стипендия…
26 июля 2021 года состоялась онлайн-встреча с представителями Нанзинского политехнического института. Китайская сторона была представлена директором Отдела международных связей Шанг Вейлаем и проектным координатором Мен Бином, а узбекская сторона –…
Вниманию творчески мыслящей молодежи, талантливых профессоров, молодых ученых и исследователей, педагогов и специалистов, стремящихся к дальнейшему развитию инновационного потенциала страны. Фонд Эль-Юрта Умиди на 2021-2022 учебный год в престижных зарубежных…
Дата и время: 20 июля, 11 часов утра FLEX – это программа Государственного департамента США, финансируемая правительством США и управляемая Американскими советами по международному образованию. Это дает вам возможность провести…
Санжай Панди, профессор Центра Российских исследований и изучения Центральной Азии Университета Дж. Неру (Индия) и Атар Зафар, представитель Совета по внешней политике, посетили Во время встречи, Б. Кулматов, проректор по…
Выпускники уникальной программы PETaL EMJMD смогут создавать качественные игры и дошкольные программы для развития языковых и межкультурных навыков детей. Программа является частью проекта Erasmus Mundus, а это значит, что студенты…