2021 yil 6 iyul kuni «El-yurt umidi jamg’armasi» ijrochi direktorining birinchi o’rinbosari Odiljon Sattarov, O’zdjtu xalqaro aloqalar bo’yicha prorektor Alisher Abidjanov va AQShning Arizona davlat universiteti «Global Graduate and Eurasia Partnerships» markaz direktori Tolga Turker bilan onlaym muloqot o’tkazdi.
Uchrashuv davomida, Jamg’armaning 2021 yilgi tanlovlarida Arizona davlat universitetida ta’lim olishni rejalashtirgan stipendiatlarning o’qish jarayonlari, tashkiliy masalalar hamda ilm olish bilan bog’liq bo’lgan xarajatlar to’g’risida muhokama qilishdi.

6 июля 2021 года, первый заместитель исполнительного директора фонда “El-yurt umidi” Одилжон Саттаров, проректор по международным отношениям УзГУМЯ Алишер Абиджанов и директор центра “Global Graduate and Eurasia Partners” Аризонского университета США Толга Туркер провели онлайн-диалог.
В ходе встречи были обсуждены учебные процессы, организационные вопросы и расходы, связанные с получением степендии, для стипендиатов, которые планируют получить образование в Университете штата Аризона в рамках конкурса Фонда 2021 года.