Shu munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri Abduqodir Toshqulov 9-iyul kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurdi. Konferensiyaga jalb qilingan 400 dan ortiq volontyorlar bilan uchrashdi va yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Konferensiyada O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Afg‘oniston Islom Respublikasi Prezidenti, Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri, Markaziy va Janubiy Osiyo mamlakatlari va boshqa xorijiy davlatlarning tashqi ishlar vazirlari va yuqori darajadagi vakillari, xalqaro, mintaqaviy tashkilotlar va kompaniyalar, yetakchi ilmiy-tadqiqot va tahliliy markazlarning rahbarlari ishtirok etishi rejalashtirilgan.

В связи с этим министр высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан Абдукодир Ташкулов 9 июля посетил Узбекский государственный университет мировых языков. Он встретился с более чем 400 волонтерами, участвовавшими в конференции, и ознакомился с созданными условиями.
В конференции планируется участие Президента Республики Узбекистан, Президента Исламской Республики Афганистан, премьер-министра Исламской Республики Пакистан, министров иностранных дел и высокопоставленных представителей стран Центральной и Южной Азии и других зарубежных государств, руководителей международных, региональных организаций и компаний, ведущих научно-исследовательских и аналитических центров.