Forumda ishtirok etayotgan Hindistonlik J. Neru universiteti Rossiya va Markaziy Osiyoni o’rganish markazi professori Sanjay Pandi va Xalqaro munosabatlar bo’yicha kengash vakili Atar Zafar O’zbekiston davlat jahon tillar universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif chog’ida, O’zDJTUdan O’quv ishlar bo’yicha prorektor B. Qulmatov, Xalqaro aloqalar bo’yicha prorektor A. Abidjanov va xalqaro aloqalar bo’limi boshlig’i X. Alimovalar kutib olishdi.
Hindistonlik mehmonlarga universitet binolarini ko’rsatishdi va talabalar sharoitlari bilan tanishtirdi.

Санжай Панди, профессор Центра Российских исследований и изучения Центральной Азии Университета Дж. Неру (Индия) и Атар Зафар, представитель Совета по внешней политике, посетили
Во время встречи, Б. Кулматов, проректор по учебной части, А. Абиджанов, проректор отдела международных связей, Х. Алимова, заведующая отдела международных связей, встретили гостей в УзГУМЯ.
Индийские гости ознакомились с университетом и учебными условиями. По итогам встречи была достигнута договорёность по дальнейшему сотрудничеству между университетами