DAAD stipendiyalari: 100% turli sohalarda magistratura yoki doktorantura uchun grantlar Afzalligi: bepul o’qish, har oy magistratura uchun 750 evro va doktorlik uchun 1000 evro, tibbiy sug’urta va yo’l xarajatlari. Talablar:…
August 2021
2021- yil 27 avgust – kuni O’zDJTUga bakalavriat va magistraturaga chet el fuqarolardan og’zaki shaklda kirish imtihoni bo’lib o’tdi. Bakalavr va Magistraturada o’qish uchun Rossiya, Korea, Xitoy va boshqa…
Simons universitetida (Nyu -York) oliy ma’lumotga qiziqqan eng yaxshi talabalarga tanlov asosida beriladigan Kotzen stipendiyasi uchun arizalar ochiq. Grant o’qish, turar joy va ovqatlanish uchun to’liq qoplanadi, shuningdek, chet elda…
2021-yil 23-avgust kuni Indoneziya elchixonasi vakillari, O‘z DJTU xalqaro hamkorlik bo‘yicha ma’sul hodimlari va bir nechta OTM vakillari ishtirokida onlayn muloqot bo‘lib o‘tdi. Indonez tili O‘zDJTUda ikkinchi til sifatida 1998…
Yandex Cup: dasturchilar uchun mukofot jamgʻarmasi 85 000 AQSh dollar boʻlgan onlayn chempionat! Grant kimlar uchun ? Dasturchilar uchun. Chempionat Rossiya, Belorusiya, Qozog’isto, Ozarbayjon, Armaniston, Qirg’iziston, Moldova va O’zbekiston fuqarolari…
2021-yil 19-20 avgust kunlari Yevropa Ittifoqining O’zbekistondagi Delegatsiyasi va Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi bilan hamkorlikda O’zbekiston Respublikasida ERASMUS+ dasturining hissasi va ta’sirini o’rgangan milliy tadqiqot natijalari to’g’risida onlayn…
Hurmatli xorijiy va mahalliy oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan talabalar! Sizda O‘zbekiston davlat jahon tillari univyersiteti (O‘zDJTU)ning Rossiya Fedyerasiyasi Adigey davlat univyersiteti (ADU) bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturiga o‘qishingizni ko‘chirish…
2021 yil 13 avgust kuni Rossiya Adigey davlat universitetining Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori Tlexatuk Susanna Ruslanovna bilan onlayn muloqot o’tkazildi. Muloqotda O’zDJTU Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov va Qo’shma…

?Benefits: free training, monthly scholarship of 750 euros for a master’s degree and 1000 euros per month for a doctoral degree, medical insurance and travel expenses. Requirements: ✅Work experience of…
August 2021
On 27th of August the interview with applicants for entering Bachelor and Masters’ Degrees was organized in oral form. Citizens of Russia, Korea, China and some other countries have applied…
The reception for Kotzen Scolarship, which is rewarded to best on a competition basis, students interested in higher education of Simmons University (New York) , is opened now. Scolarship provides…
On August 23, 2021, an online meeting was held with the participation of representatives of the Embassy of Indonesia, officials responsible for international cooperation of UzSWLU and representatives of several…
Yandex Cup: online championship for coders with prize foundation of 85 000$ For whom? For coders The citizens of Russia, Belorus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova and Uzbekistan can participate in 6…
With the participation of the Delegation of the European Union in Uzbekistan and the Ministry of Higher and Special Secondary Education, on August 19-20, an online meeting was held on…
On August 13, 2021, an online meeting was held with Tlexatuk Susanna Ruslanovna, Vice-Rector for International Cooperation of the Russian Adygea State University. The meeting was attended by Vice-Rector for…
Nagoya University of Japan in cooperation with the Ministry of Public Education of the Republic of Uzbekistan are planning to organize event named ” Japan educational fair ” involving 47…
On August 10, 2021, a regular meeting of the Board of Trustees of the Digital University of Japan was held. It was attended by the president of the Japanese company…