DAAD stipendiyalari: 100% turli sohalarda magistratura yoki doktorantura uchun grantlar Afzalligi: bepul o’qish, har oy magistratura uchun 750 evro va doktorlik uchun 1000 evro, tibbiy sug’urta va yo’l xarajatlari. Talablar:…
August 2021
2021- yil 27 avgust – kuni O’zDJTUga bakalavriat va magistraturaga chet el fuqarolardan og’zaki shaklda kirish imtihoni bo’lib o’tdi. Bakalavr va Magistraturada o’qish uchun Rossiya, Korea, Xitoy va boshqa…
Simons universitetida (Nyu -York) oliy ma’lumotga qiziqqan eng yaxshi talabalarga tanlov asosida beriladigan Kotzen stipendiyasi uchun arizalar ochiq. Grant o’qish, turar joy va ovqatlanish uchun to’liq qoplanadi, shuningdek, chet elda…
2021-yil 23-avgust kuni Indoneziya elchixonasi vakillari, O‘z DJTU xalqaro hamkorlik bo‘yicha ma’sul hodimlari va bir nechta OTM vakillari ishtirokida onlayn muloqot bo‘lib o‘tdi. Indonez tili O‘zDJTUda ikkinchi til sifatida 1998…
Yandex Cup: dasturchilar uchun mukofot jamgʻarmasi 85 000 AQSh dollar boʻlgan onlayn chempionat! Grant kimlar uchun ? Dasturchilar uchun. Chempionat Rossiya, Belorusiya, Qozog’isto, Ozarbayjon, Armaniston, Qirg’iziston, Moldova va O’zbekiston fuqarolari…
2021-yil 19-20 avgust kunlari Yevropa Ittifoqining O’zbekistondagi Delegatsiyasi va Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi bilan hamkorlikda O’zbekiston Respublikasida ERASMUS+ dasturining hissasi va ta’sirini o’rgangan milliy tadqiqot natijalari to’g’risida onlayn…
Hurmatli xorijiy va mahalliy oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan talabalar! Sizda O‘zbekiston davlat jahon tillari univyersiteti (O‘zDJTU)ning Rossiya Fedyerasiyasi Adigey davlat univyersiteti (ADU) bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturiga o‘qishingizni ko‘chirish…
2021 yil 13 avgust kuni Rossiya Adigey davlat universitetining Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori Tlexatuk Susanna Ruslanovna bilan onlayn muloqot o’tkazildi. Muloqotda O’zDJTU Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov va Qo’shma…

?Преимущества: бесплатное обучение, ежемесячная стипендия в размере 750 евро для получения степени магистра и 1000 евро в месяц для получения докторской степени, медицинская страховка и командировочные расходы. Требования: ✅Стаж работы…
August 2021
27 августа 2021 года состоялся устный вступительный экзамен иностранных граждан поступающих в бакалавриат и магистратуру УзГУМЯ. Для обучения в бакалавриате и магистратуре экзамен сдавали граждане России, Кореи, Китая и…
Открыт прием заявок на Kotzen Scholarship, которая присуждается на конкурсной основе лучшим студентам, заинтересованным в высшем образовании в Университете Симмонса (Нью-Йорк). Стипендия предусматривает полное покрытие обучения, проживания и питания, а…
23 августа 2021 года состоялась онлайн-встреча с участием представителей Посольства Индонезии, официальных лиц, ответственных за международное сотрудничество УзГУМЯ и ряда университетов. Индонезийский язык преподается как второй язык в УзГУМЯ с…
Yandex Cup:онлайн чемпионат для программистов с фондовым призом в 85 000$ Для кого? Для программистов В чемпионате могут принять участие граждане России, Белоруссии, Казахстана, Азербайджана, Киргизии, Молдовы и Узбекистана в…
При участии Делегации Европейского Союза в Узбекистане и Министерства Высшего и Специального среднего образования, 19-20 августа было проведено собеседование по итогам национального исследования вклада и влияния программы Erasmus+ в Республике…
Студенты, обучающиеся в зарубежных и местных высших учебных заведениях! У Вас есть прекрасная возможность перевестись и продолжить обучение по совместной образовательной программе Узбекского Государственного Университета Мировых Языков (УзГУМЯ) в сотрудничестве…
13 августа 2021 года состоялся онлайн-диалог с проректором по международному сотрудничеству Российского Адыгейского Государственного университета Тлехатук Сусанной Руслановной. В диалоге приняли участие проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А. Абиджанов и…
Нагойский университет Японии в сотрудничестве с Министерством высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан планирует организовать мероприятия под названием «Образовательная выставка Японии» с участием 47 ведущих японских университетов и образовательных…