2021-yil 10-avgust kuni Yaponiya raqamli universiteti Vasiylik kengashining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Unda Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi prezidenti Hiroaki Haga, Loyihalar bo’yicha menejeri Chigusa Kobayashi, Yaponiya raqamli universiteti rektori Ravshanbek Mamajonov, O’zDJTU Rektori U. Azizov va Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov hamda Oliy va o’rta maxsus ta’lim va Axborot texnologiyalari va kommukiatsilarni rivojlantirish vazirligi vakillari ishtirok etishdi.
Muloqot chog’ida O’zDJTU bilan hamkorlikda ochilgan Yaponiya raqamli universiteti (YRU) faoliyati, xususan mazkur universitetga talabalar qabuli jarayoni, O’zbekistonda bo’la turib Yaponiyaning etakchi kompaniyalarida kovorking amaliyotini o’tash tartibi va boshqa masalalar muhokama qilindi.

10 августа 2021 года состоялось очередное заседание Попечительского совета цифрового университета Японии.
В нем приняли участие президент японской компании Digital Knowledge Хироаки Хага, менеджер по проектам Чигуса Кобаяши, ректор японского цифрового университета Равшанбек Мамажонов, ректор УзГУМЯ У. Азизов и проректор по международному сотрудничеству А. Абиджанов, а также представители Министерства высшего и среднего специального образования и Министерства развития информационных технологий и коммуникаций.
В ходе беседы были обсуждены вопросы деятельности японского цифрового университета (JDU), открытого совместно с УзГУМЯ, в частности, процесс приема студентов в данный университет, порядок прохождения коворкинговой практики в ведущих японских компаниях в период обучения и другие вопросы.