2021-yil 10-avgust kuni Yaponiya raqamli universiteti Vasiylik kengashining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Unda Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi prezidenti Hiroaki Haga, Loyihalar bo’yicha menejeri Chigusa Kobayashi, Yaponiya raqamli universiteti rektori Ravshanbek Mamajonov, O’zDJTU Rektori U. Azizov va Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov hamda Oliy va o’rta maxsus ta’lim va Axborot texnologiyalari va kommukiatsilarni rivojlantirish vazirligi vakillari ishtirok etishdi.
Muloqot chog’ida O’zDJTU bilan hamkorlikda ochilgan Yaponiya raqamli universiteti (YRU) faoliyati, xususan mazkur universitetga talabalar qabuli jarayoni, O’zbekistonda bo’la turib Yaponiyaning etakchi kompaniyalarida kovorking amaliyotini o’tash tartibi va boshqa masalalar muhokama qilindi.

On August 10, 2021, a regular meeting of the Board of Trustees of the Digital University of Japan was held.
It was attended by the president of the Japanese company Digital Knowledge Hiroaki Haga, project manager Chigusa Kobayashi, rector of the Japanese digital university Ravshanbek Mamazhonov, rector of UzSWLU U. Azizov and vice-rector for international cooperation A. Abidjanov, as well as representatives of the Ministry of Higher and Secondary Special Education and the Ministry development of information technology and communications.
During the conversation, issues of the activities of the Japanese Digital University (JDU), opened jointly with UzSWLU, were discussed, in particular, the process of admitting students to this university, the procedure for passing coworking practice in leading Japanese companies during the training period and other issues.