2021 yil 13 avgust kuni Rossiya Adigey davlat universitetining Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori Tlexatuk Susanna Ruslanovna bilan onlayn muloqot o’tkazildi. Muloqotda O’zDJTU Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor A. Abidjanov va Qo’shma ta’lim dasturlari bo’limi boshlig’i X. Yuldashevlar ishtirok etdi.
Muloqot chog’ida O’zDJTU va Adigey davlat universiteti (ADU) hamkorligida ochilgan Qo’shma dastur faoliyati, xususan mazkur universitetga talabalar qabulini tashkil etish jarayoni, ADUning ta’lim faoliyati bilan hamda kirish imtihonlarini tashkillashtirish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar ADU faoliyatini samarali tashkil qilish uchun yuqorida zikr etilgan masalalarda o’zaro ko’maklashish hamda ushbu universitet bitiruvchilariga ikkita diplom berishga oid kelgusidagi ishlarni batafsil muhokama qildilar.

13 августа 2021 года состоялся онлайн-диалог с проректором по международному сотрудничеству Российского Адыгейского Государственного университета Тлехатук Сусанной Руслановной. В диалоге приняли участие проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А. Абиджанов и начальник отдела совместных образовательных программ Х. Юлдашев.
В ходе беседы были обсуждены вопросы деятельности Совместной программы, открытой совместно УзГУМЯ и Адыгейским Государственным Университетом (АГУ), в частности, процесс организации приема студентов в данный университет, вопросы образовательной деятельности АГУ и организации вступительных экзаменов.
Стороны подробно обсудили дальнейшую работу по оказанию взаимной помощи в вышеуказанных вопросах для эффективной организации деятельности АГУ и выдачи двух дипломов выпускникам данного университета.