2021-yil 19-20 avgust kunlari Yevropa Ittifoqining O’zbekistondagi Delegatsiyasi va Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi bilan hamkorlikda O’zbekiston Respublikasida ERASMUS+ dasturining hissasi va ta’sirini o’rgangan milliy tadqiqot natijalari to’g’risida onlayn muloqot bo’lib o’tdi.
Onlayn uchrashuvga respublikaning 65 ta oliy o’quv yurtlari vakillari va O’zDJTUdan Xalqaro aloqalar bo’yicha ma’sul hodimlar ishtirok etishdi. Tadbir davomida tadqiqot natijalari va tavsiyalari bo’yicha munozara va fikr almashildi.
Muloqot davomida, tashkilotlar, ishlab chiqarish korxonalari va muassasalarning Erasmus+ loyihalari doirasida orttirilgan muvaffaqiyatli tajribalari taqdim etildi.
Shuningdek, Joriy yil kuz oyida e’lon qilinadigan ERASMUS+ loyihalar tanlovida noakademik ishtirokchilar ro’yhatini kengaytirish va iqtisodiyot, oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar, qishloq sohalar, bo’yicha kelajagdagi loyihalarni muhokama qilishdi.

При участии Делегации Европейского Союза в Узбекистане и Министерства Высшего и Специального среднего образования, 19-20 августа было проведено собеседование по итогам национального исследования вклада и влияния программы Erasmus+ в Республике Узбекистан.
В онлайн-диалоге приняли участие 65 представителей республиканских ВУЗов и сотрудники отдела Международных отношений УзГУМЯ. На протяжении беседы были обсуждены мнения и мысли по поводу итогов исследования.
Во время собеседования также был предоставлен опыт организаций и производственных предприятий в рамках Erasmus+. А также, были обсуждены вопросы развития будущих проектов в сферах экономики, высшего образования, науки и инноваций, сельского хозяйства и расширения списка неакадемических участников в конкурсе проектов Erasmus+, который будет объявлен осенью текущего года.