2021-yil 19-20 avgust kunlari Yevropa Ittifoqining O’zbekistondagi Delegatsiyasi va Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi bilan hamkorlikda O’zbekiston Respublikasida ERASMUS+ dasturining hissasi va ta’sirini o’rgangan milliy tadqiqot natijalari to’g’risida onlayn muloqot bo’lib o’tdi.
Onlayn uchrashuvga respublikaning 65 ta oliy o’quv yurtlari vakillari va O’zDJTUdan Xalqaro aloqalar bo’yicha ma’sul hodimlar ishtirok etishdi. Tadbir davomida tadqiqot natijalari va tavsiyalari bo’yicha munozara va fikr almashildi.
Muloqot davomida, tashkilotlar, ishlab chiqarish korxonalari va muassasalarning Erasmus+ loyihalari doirasida orttirilgan muvaffaqiyatli tajribalari taqdim etildi.
Shuningdek, Joriy yil kuz oyida e’lon qilinadigan ERASMUS+ loyihalar tanlovida noakademik ishtirokchilar ro’yhatini kengaytirish va iqtisodiyot, oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar, qishloq sohalar, bo’yicha kelajagdagi loyihalarni muhokama qilishdi.

With the participation of the Delegation of the European Union in Uzbekistan and the Ministry of Higher and Special Secondary Education, on August 19-20, an online meeting was held on the results of a national study of the contribution and impact of the Erasmus + program in the Republic of Uzbekistan.
The online meeting was attended by representatives of 65 universities of the country and officials in charge of international relations from UzSWLU. During the event, there was a discussion and exchange of views on the results and recommendations of the study.
During the conversation, the successful experiences of organizations, manufacturers and institutions gained in the framework of Erasmus + projects were presented.
They also discussed the expansion of the list of non-academic participants in the ERASMUS + project competition, which will be announced in the fall of this year, and future projects in economics, higher education, science and innovation, rural areas.