2021- yil 27 avgust – kuni O’zDJTUga bakalavriat va magistraturaga chet el fuqarolardan og’zaki shaklda kirish imtihoni bo’lib o’tdi. Bakalavr va Magistraturada o’qish uchun Rossiya, Korea, Xitoy va boshqa davlat fuqarolari imtihon topshirdi.
Shunday qilib, 90 daqiqa ichida javob berishga tayyorgarlik ko‘rish uchun nomzodlar ma’lum bir mavzu bo‘yicha kichik, ammo keng qamrovli taqdimot topshirishdi. Abituriyentlarning hayajonlari tushunarli va asosli bo‘lib, ularning javoblari nafaqat tanlangan mutaxassislik, balki ingliz tilini bilish darajasi bo‘yicha O’zDJTU xalqaro aloqalar bo’yicha prorektor A. Abidjanov va universitetning kafedra mudirlari D. Jo’raev, G. Yakubov va Y. Abduraimovalar tomonidan baholandi.
Abiturientlardan biri: O’zbekiston davlat jahon tillar universiteti talabasi bo‘lish sharaf. Bu yerda xorijlik talabalarni o‘qitish uchun yuqori sifatli ta’lim, iliq va samimiy muhit, o‘qituvchilar tomonidan tushunish va umuman o‘zbek xalqining barcha mehr-muhabbatini o‘z ichiga olgan ajoyib imkoniyatlar yaratilgan”, deb ta’kidladi.

On 27th of August the interview with applicants for entering Bachelor and Masters’ Degrees was organized in oral form. Citizens of Russia, Korea, China and some other countries have applied for studying in Bachelor and Masters’ Degrees.
And so, canditates were given one small, but extensive topic to present in 90 minutes.”As the anxiety of applicants was clearly understood, questions were given not only in choosen speciality, but also in knowledge of English language as well”- reported prorector of International Affairs Department A. Abidjanov and heads of university cafedras D. Djuraev, G. Yakubov and Y. Abduraimova.
One of applicants told: ” It is a great honour to be a student of Uzbekistan State World Languages University. There are remarkable conditions with high quality education, warm atmosphere and teachers’ tolerance, and Uzbek people’s love, on the whole, for foreign students’ studying “.