Tanlovda 2005 yil 1 yanvardan 2007 yil 15 iyulgacha tug’ilgan O’zbekiston fuqarolari, litsey yoki kollejning 9-11-sinflari yoki 1-2-kurs o’quvchilari qatnashishi mumkin. Ishtirokchilar tanlov asosida uch bosqichda tanlanadi. Faqat ingliz…
September 2021
Muddat: 2021 yil 30 -noyabr O’qish joyi: Science Po universiteti – Parij, Fransiya Science Po universiteti Evropa Ittifoqidan tashqarida istiqomat qiluvchi iqtidorli talabalarni jalb qilish uchun Emile Boutmy stipendiya dasturini…
Chevening butun dunyo bo‘ylab kelajakdagi rahbarlar, ta’sir o‘tkazuvchilar va qaror qabul qiluvchilar uchun professional va akademik jihatdan rivojlanish, keng tarmoq yaratish, Buyuk Britaniya madaniyati bilan tanishish va Buyuk Britaniya bilan…
Endi Mayami universitetida bakalavr dasturlarida o’qish uchun Stamps stipendiyasiga arizalar ochiq. Xalqaro talabalardan arizalar qabul qilinadi. Grant olish uchun talaba universitet tomonidan taqdim etilgan ta’lim yo’nalishlaridan biriga hujjat topshirishi kerak.…
2021-yil 13-sentiyabr kuni O’zDJTUga bakalavriat va magistraturaga Xitoy, J. Korea, Rossiya, Qozog’iston va boshqa davlatlardan qabul qilingan chet el talabalari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvga Xalqaro ishlar bo’yicha prorektor A.…
2021 yil 10 sentyabr’ kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida AQSh Davlat departamenti granti asosida dars berish uchun yuborilgan ingliz tili mutaxassisi Jadson Rayt bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Mazkur tadbirda…
2021 yil 7 sentyabr’ kuni roman-german filologiyasi fakul’tetiga Fransiya elchixonasidan Laurent ORIOL (conseiller de coopération et d’action culturelle) hamda Maeva-Laureen Godard (chargée de mission coopération technique, responsable de l’Espace Campus…
Осиё тараққиёт банкида (ОТБ) стажировка тақдим этилади Муддати: 2021 йил 15 сентябрь Осиё тараққиёт банки магистрант ва аспирантлар учун стажёр сифатида ишлашга таклиф қилади. Стажёрлар ОТБ эҳтиёжларидан келиб чиққан ҳолда…
Entrance Scholarship Scheme: Dunyoning 53-raqamli universitetida bakalavriat bosqichida oʻqish uchun toʻliq va qisman grantlar! Grant kimlar uchun: Bakalavriat bosqichida o’qishni xohlovchilar uchun Talabalarga Entrance Scholarship Scheme dasturi bo’yicha quyidagi grantlardan…

Конкурс открыт для всех граждан Узбекистана, рожденных с 1 января 2005 года по 15 июля 2007 года, учащихся в 9-11 классах или на 1-2 курсах лицея или колледжа. Участники отбираются…
September 2021
Наконец состоится неделя корейской культуры «2021 KOREA WEEK»! С большим сожалением в прошлом году из-за ситуации с распространением коронавирусной инфекции мероприятия проводились в онлайн формате, в этом году в период…
Дедлайн: 30 ноября 2021 Место обучения: Sciences Po University — Париж, Франция Университет Sciences Po University создал стипендиальную программу Emile Boutmy Scholarship для привлечения талантливых студентов, проживающих за пределами Европейского…
Chevening предоставляет уникальную возможность будущим лидерам, влиятельным лицам и лицам, принимающим решения, по всему миру развиваться профессионально и академически, создавать обширные сети, знакомиться с культурой Великобритании и поддерживать постоянные позитивные…
Открыт прием заявок на стипендию Stamps Scholarship для обучения по программам бакалавриата в Университете Майами. Принимаются заявки от иностранных студентов. Для получения стипендии студент должен подать заявление на одно из…
13 сентября 2021 года прошла встреча с иностранными студентами, поступающими в УзГУМЯ на бакалавриат и магистратуру из Китая, Южной Кореи, России, Казахстана и других стран. На встрече присутствовали проректор по…
10 сентября 2021 года была проведена встреча с Джадсоном Райтом, специалистом английского языка, направленного по гранту Госдепартамента США. На этой встрече присутствовали: Ректор У. Б. Азизов, проректор международных связей А.…
7 сентября 2021 года факультет романо-германского филологии посетили Laurent ORIOL (conseiller de coopération et d’action culturelle) и Maeva-Laureen Godard (chargée de mission coopération technique, responsable de l’Espace Campus France). Во…
Стажировка в Азиатском Банке Развития (ADB) Дедлайн: 15 сентября 2021 Азиатский Банк Развития предлагает студентам магистратуры и аспирантуры поработать стажерами. Стажеры будут работать с конкретными проектами, получат необходимый опыт через…