2021 yil 10 sentyabr’ kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida AQSh Davlat departamenti granti asosida dars berish uchun yuborilgan ingliz tili mutaxassisi Jadson Rayt bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Mazkur tadbirda rektor U.B. Azizov, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Abidjanov, Qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev, 2-ingliz tili fakul’teti dekani T. Madraximov va kafedra mudiri Ya. Abduraimovalar ishtirok etdilar.
U. Azizov universitet faoliyati hamda AQShlik mutaxassislar ishtirokida ingliz tilini o‘qitishni takomillashtirish borasida amalga oshirilgan ishlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
O‘z navbatida, Jadson Rayt kelgusidagi rejalari, universitetda ingliz tilini rivojlantirish borasida amalga oshirilishi ko‘zda tutilgan masalalar haqida o‘z fikrini bildirdi.
Ma’lumot uchun: Jadson Rayt ko‘p yillar davomida AQSh ta’lim muassasalarida ingliz tilidan mashg‘ulotlar olib borgan, Oksford Yuniversiti Press va boshqa shu kabi taniqli nashriyotlarda faoliyat olib borgan, so‘nggi 3 yil davomida Qozog‘iston oliy ta’lim muassasalarida ingliz tilidan dars bergan. Uchrashuv qatnashchilari ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga javob berdilar.

On September 10, 2021, a meeting was held at the Uzbek State University of World Languages with Jadson Wright, an English language specialist sent to teach on a grant from the US State Department. At the event, Rector U.B. Azizov, Vice-Rector for International Cooperation A. Abidjanov, Head of the Department of Joint Education Programs H. Yuldashev, 2nd Dean of the Faculty of English T. Madrahimov and the head of the department Ya. Abduraimova participated.
U. Azizov gave detailed information about the activities of the university and the work done to improve the teaching of English with the participation of American experts.
In turn, Jadson Wright expressed his views on future plans, issues that are expected to be implemented in the development of English language at the university. For reference: Jadson Wright has taught English at U.S. educational institutions for many years, worked at Oxford University Press and other well-known publishing houses, and has taught English at Kazakh higher education institutions for the past 3 years.