2021-yil 24-sentyabr kuni O’zDJTUda an’anaviy “Yevropa tillari kuni” tashkil etildi. Tadbirda O’zbekiston Respublikasidagi Shvetsariya elchisi Konstantin Obolensky, Gruziya elchisi Alexander Kipiani, Germaniya Federativ Respublikasi elchisining yordamchisi A. Volken, mamlakatimizdagi Evropa Ittifoqi delegatsiyasi elchisi Sharlotte Adrian xonim va Fransiya elchixonasining Madaniyat va hamkorlik bo’yicha maslahatchisi Laurent Oriol va boshqalar ishtirok etdilar. Tadbirni O’ZDJTU rektori Ulugbek Azizov kirish va qutlov so’zi bilan ochib berdi.
Mazkur elchixonalar tomonidan o’z mamlakatlari madaniyati va tarixiga oid ko’rgazma va plakatlarni o’z ichiga olgan stendlar tashkil etildi, tadbir ishtirokchilariga universitetlarda turli yo’nalishlar bo’yicha tahsil olish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berildi. Shu bilan birga, turli fakultet talabalari tomonidan tayyorlangan chet tillaridagi bir qator qo’shiq, raqs va sahna ko’rinishlari namoyish etildi.

On September 24, 2021, the traditional “Day of European Languages”was held in UzSWLU. The event was attended by the Ambassador of Switzerland to the Republic of Uzbekistan Konstantin Obolensky, the Ambassador of Georgia Alexander Kipiani, the Assistant to the Ambassador of the Federal Republic of Germany A. Volken, the Ambassador of the EU delegation to our country Ms. Charlotte Adrian and the adviser on culture and cooperation of the Embassy of France Laurent Oriol and others took part. The rector of UzSWLU Ulugbek Azizov opened the event with an introductory speech and a welcoming speech.
The embassies organized stands with exhibitions and posters about the culture and history of their countries, the participants of the event were provided with detailed information about the opportunities for studying at universities in various fields.