2021-yil 24-sentyabr kuni O’zDJTUda an’anaviy “Yevropa tillari kuni” tashkil etildi. Tadbirda O’zbekiston Respublikasidagi Shvetsariya elchisi Konstantin Obolensky, Gruziya elchisi Alexander Kipiani, Germaniya Federativ Respublikasi elchisining yordamchisi A. Volken, mamlakatimizdagi Evropa Ittifoqi delegatsiyasi elchisi Sharlotte Adrian xonim va Fransiya elchixonasining Madaniyat va hamkorlik bo’yicha maslahatchisi Laurent Oriol va boshqalar ishtirok etdilar. Tadbirni O’ZDJTU rektori Ulugbek Azizov kirish va qutlov so’zi bilan ochib berdi.
Mazkur elchixonalar tomonidan o’z mamlakatlari madaniyati va tarixiga oid ko’rgazma va plakatlarni o’z ichiga olgan stendlar tashkil etildi, tadbir ishtirokchilariga universitetlarda turli yo’nalishlar bo’yicha tahsil olish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berildi. Shu bilan birga, turli fakultet talabalari tomonidan tayyorlangan chet tillaridagi bir qator qo’shiq, raqs va sahna ko’rinishlari namoyish etildi.

Home Визиты В УзГУМЯ прошел традиционный День европейских языков
24 сентября 2021 года в УзГУМЯ прошел традиционный “День европейских языков”. В мероприятии приняли участие посол Швейцарии в Республике Узбекистан Константин Оболенский, посол Грузии Александр Кипиани, помощник посла Федеративной Республики Германия А. Волкен, посол делегации ЕС в нашей стране г-жа Шарлотта Адриан и советник по культуре и сотрудничеству посольства Франции Лоран Ориоль и другие приняли участие. Со вступительным словом и приветственным словом открыл мероприятие ректор УзГУМЯ Улугбек Азизов.
Посольствами были организованы стенды с выставками и плакатами о культуре и истории своих стран, участникам мероприятия была предоставлена подробная информация о возможностях обучения в университетах по различным направлениям. В рамках этого важного мероприятия посольством Франции в Узбекистане были достойно награждены победители конкурса по французскому языку. В то же время был показан ряд песен, танцев и сценок на иностранных языках, подготовленных студентами разных факультетов.