Gollandiyadagi eng yaxshi universitetlardan biri bo’lgan Radboud universiteti chet ellik talabalarga magistraturada o’qish uchun to’liq stipendiya taklif qiladi. Magistrlik dasturlari tabiiy va ijtimoiy fanlardan san’atga qadar ko’plab sohalarni qamrab oladi.…
Reach Oxford Scholarship. Har yili 2-3 nafar talabaga nasib etadi. Scholarshipga ariza berish uchun talabgor Oxforddagi biror bir yo’nalishga o’qishga kirgan bo’lishi kerak. Rivojlanayotgan mamlakatlar talabalari ariza bera oladi. O’zbekiston…
O’zDJTUda Yaponia raqamli universitetiga qabul qilingan talabalar bilan tantanali tadbir bo’lib o’tdi. Tadbirga Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi prezidenti va vakillari tashrif buyurdi
Grant kimlar uchun? Bakalavriat bosqichida o’qishni xohlovchilar uchun Grantning manfaatli jihatlari: Grant g’olibning o’qish to’lovi 100 foiz to’lab beriladi. Hozirda oliygohning bakalavr kursi uchun bir yillik kintrakt to’lovi miqdori 48…
Qayerda: Pokiston Kim uchun: Turli sohalar vakillari uchun Ariza topshirish muhlati: 2021-yilning 15-dekabrigacha Ta’lim: ingliz tilida Dasturning manfaatli jihatlari CUI turli sohalarda diplom dasturlarini taklif etadi. Ilm-fan, muhandislik, texnologiya, arxitektura…
Edit Kovan universiteti (Jundalup, Avstraliya) universitetning bakalavriat va aspiranturasidagi ilmiy tadqiqot dasturlarini davom ettirmoqchi bo’lgan talabalarga to’liq stipendiyalarni taklif etadi. Grant olishning asosiy talablari – yuqori ilmiy ko’rsatkichlar va tadqiqot…
Grant kimlar uchun? Bakalavriat, magistratura va PhD bosqichi talabalari uchun Amaliyot dasturu asosan Fransiyaning Parij shahrida bo’lib o’tadi. Shuningdek, amaliyot Mexiko, Tokio, Berlin, va Vashington, shaharlarida o’talishi mumkin.Grantning manfaatli jihatlari:Amaliyotgacha…
2021 yil may oyida Sarvinoz Ungboeva ingliz tilini bilish testini tugatgan va O’zbekiston davlat jahon tillari universitetini tugatish arafasida edi. Ammo u o’zining ilmiy tajribasi va iqtidorini amaliyotda kengaytirishni xohladi…

21 октября в Узбекском государственном университете мировых языков прошёл круглый стол с Карлосом Уриартом Санчесом, членом консультативного совета Cremades Calvo-Sotelo Abogados, членом Совета президиума Международного союза Паневропа (Paneuropa-Union) и советником…
October 2021
Radboud University, один из лучших вузов Нидерландов, предлагает иностранным студентам полную стипендию на обучение на магистратуре. Магистерские программы охватывают множество сфер от естественных и социальных наук до искусства. Неймеген, Нидерланды…
В Оксфорде имеется полностью покрываемый грант для обучения на Бакалавриате Reach Oxford Scholarship. Достается 2-3 студентам ежегодно. Для подачи заявления соискатель должен быть принятым в одно из направлений Оксфорда. Студенты…
В УзГУМЯ состоялось торжественное мероприятие со студентами, поступившими в Японский цифровой университет (JDU). В мероприятии приняли участие президент и представители японской компании Digital Knowledge.
Для кого грант? Для тех кто хочет учиться на степени бакалавриата. Преимущества гранта: плата за обучение стипендиата будет выплачена 100%. В настоящее время годовая плата за обучение в бакалавриате составляет…
Где: Пакистан Для кого: Для представителей разных сфер Дедлайн: до 15 декабря 2021 года Язык: английский язык Выгодные стороны программы: CUI предлагает диплом для разных направлений- Наука, Технологии, Архитектура и…
Университет Edith Cowan University (Джундалуп, Австралия) предлагает полные стипендии студентам, желающим обучаться на исследовательских программах университета для студентов и аспирантов. Основными критериями для получения стипендии являются высокая академическая успеваемость и…
Для кого? Для студентов Бакалавриата, Магистратуры и PhD Практика в основном проводится в Париже, Франции. Также практика возможна в таких городах как Мехико, Токио, Берлин и Вашингтон. Преимущества гранта: оплата…
В мае 2021 года Сарвиноз Унгбоева была студенткой, которая прошла профессиональный тест на знание английского языка и была готова окончить Узбекский государственный университет мировых языков. Но ей хотелось расширить…