Pekin universitetining Yenching akademiyasida magistratura bo‘yicha o‘qishni xohlovchi xalqaro talabalar to‘liq moliyalvashtirilgan stipendiya olish imkoniyatiga ega. Magistraturada o‘qish muddati ikki yil. Talablar: Har qanday sohada bakalavr darajasi (yoki bakalavr darajasi),…
November 2021
Izlamoqda: – Ingliz tili o’qituvchilari Talablar: O’qituvchilik tajribasi Til sertifikati (IELTS 6.5+) Talabchanlik va ijodkorlik Zamonaviy metodika bo’yicha bilimga ega bo’lish Ish haqi – muhokama qilinadi (ish vaqti va nomzodning…
Nima qilish kerak? – sinxron tarjima; – biznes uchrashuvlarida qatnashish; – yosh tarjimonlarga maslahat berish va o’qitish. Nima talab qilinadi? – oliy ma’lumot (magistr darajasi juda mamnuniyat bilan qabul qilinadi);…
2021 yil 19 noyabr kuni OʼzDJTU Roman-german filologiyasi fakultetiga Frantsiyaning Oʼzbekistondagi elchixonasi Taʼlim boʼyicha mintaqaviy aloqalar attashesi Serj BELLINI janoblari hamda elchixonaning madaniy aloqalarga koʼmaklashish boʼlimi xodimi Ulugʼbek Mansurovlar tashrif…
Vyatka davlat universiteti negizida onlayn rejimda “Rus tilini xorijiy tilda o‘qitish: metodik va lingvistik jihatlar” (21.10.2021 dan 13.11.2021 gacha – o‘qish muddati) malaka oshirish loyihasi boshlandi. 10-11 noyabr kunlari Rossotrudnichestvo…
2021-yilning 16-17-noyabr kunlari O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti, Meksika davlat avtonom universiteti va Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti o‘rtasida ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tdi. Universitetimizning ispan…
15-Noyabr kuni Misr elchisi Amira Fahmy va Falastin elchisi Mohammad Tarshahani O’zDJTUga tashrif buyurishdi! Tashrif davomida elchilar universitet rektori, prorektor bilan hamrohlikda universitet binosi, faollar zali, kutubxona , kutubxonadagi…
Saymon Freyzer universiteti xalqaro abituriyentlar va bakalavriat talabalari uchun stipendiyalar taklif qiladi. Nomzod universitet talablarida ko’rsatilgan fanlardan 90% (5 dan 4,5) ballga ega bo’lishi kerak. Shuningdek, universitetga kirish uchun siz…
Qatar universiteti mamlakatdagi yagona davlat tadqiqot universitetidir. Grantlar o’qish to’lovlarini, darsliklarni o’z ichiga oladi. Shuningdek, talaba universitet turar joyi bilan ta’minlanadi, o’z vatanidan borish va kelish aviachipta to’lovi ham qoplanadi.…

International students wishing to study at the Yenching Academy of Pekin University for Master’s programs have the opportunity to receive fully funded scholarships. The duration of the master’s program is…
November 2021
Looking for: – English teachers Requirements: Teaching experience Language certificate (IELTS 6.5+) Demanding and creative Knowledge of modern methods Salary – will be talked (depends on the number of work…
What is needed to do? – sуnchronous translation; – taking part in business meetings; – consultation and teaching younger translators. What is required? – higher education (Master’s Degree is very…
On November 19, 2021 Serj Bellini, French Embassy’s attaché for regional connections in education and Ulugbek Mansurov, embassy’s cultural connections department representative visited the Roman-German Faculty of the Uzbek State…
A qualification rising project ” Teaching Russian language as foreign: methodic and linguistic aspects” (21.10.2021 till 13.11.2021- the study term ) has begun in online mode on the basis of…
On November 16 and 17, 2021, an online conference was held between the Uzbek State University of World Languages, the Autonomous University of the State of Mexico (Mexico) and the…
On November 15, 2021 a meeting was held with the Ambassador of Egypt Amira Fahma and the Ambassador of Palestine Muhammad Tarshani at the Uzbek State University of World Languages…
Simon Fraser University offers scholarships for international applicants and undergraduate students. The candidate must have grades at the level of 90% (4.5 out of 5) in those subjects that are…
Katar University is the only public research university in the country. The scholarship covers tuition fees, textbooks. Also, the student will be provided with dormitory and paid for an air…