Pekin universitetining Yenching akademiyasida magistratura bo‘yicha o‘qishni xohlovchi xalqaro talabalar to‘liq moliyalvashtirilgan stipendiya olish imkoniyatiga ega. Magistraturada o‘qish muddati ikki yil. Talablar: Har qanday sohada bakalavr darajasi (yoki bakalavr darajasi),…
November 2021
Izlamoqda: – Ingliz tili o’qituvchilari Talablar: O’qituvchilik tajribasi Til sertifikati (IELTS 6.5+) Talabchanlik va ijodkorlik Zamonaviy metodika bo’yicha bilimga ega bo’lish Ish haqi – muhokama qilinadi (ish vaqti va nomzodning…
Nima qilish kerak? – sinxron tarjima; – biznes uchrashuvlarida qatnashish; – yosh tarjimonlarga maslahat berish va o’qitish. Nima talab qilinadi? – oliy ma’lumot (magistr darajasi juda mamnuniyat bilan qabul qilinadi);…
2021 yil 19 noyabr kuni OʼzDJTU Roman-german filologiyasi fakultetiga Frantsiyaning Oʼzbekistondagi elchixonasi Taʼlim boʼyicha mintaqaviy aloqalar attashesi Serj BELLINI janoblari hamda elchixonaning madaniy aloqalarga koʼmaklashish boʼlimi xodimi Ulugʼbek Mansurovlar tashrif…
Vyatka davlat universiteti negizida onlayn rejimda “Rus tilini xorijiy tilda o‘qitish: metodik va lingvistik jihatlar” (21.10.2021 dan 13.11.2021 gacha – o‘qish muddati) malaka oshirish loyihasi boshlandi. 10-11 noyabr kunlari Rossotrudnichestvo…
2021-yilning 16-17-noyabr kunlari O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti, Meksika davlat avtonom universiteti va Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti o‘rtasida ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tdi. Universitetimizning ispan…
15-Noyabr kuni Misr elchisi Amira Fahmy va Falastin elchisi Mohammad Tarshahani O’zDJTUga tashrif buyurishdi! Tashrif davomida elchilar universitet rektori, prorektor bilan hamrohlikda universitet binosi, faollar zali, kutubxona , kutubxonadagi…
Saymon Freyzer universiteti xalqaro abituriyentlar va bakalavriat talabalari uchun stipendiyalar taklif qiladi. Nomzod universitet talablarida ko’rsatilgan fanlardan 90% (5 dan 4,5) ballga ega bo’lishi kerak. Shuningdek, universitetga kirish uchun siz…
Qatar universiteti mamlakatdagi yagona davlat tadqiqot universitetidir. Grantlar o’qish to’lovlarini, darsliklarni o’z ichiga oladi. Shuningdek, talaba universitet turar joyi bilan ta’minlanadi, o’z vatanidan borish va kelish aviachipta to’lovi ham qoplanadi.…

Иностранные студенты, желающие поучиться в Академии Йенчинг при Пекинском университете на программах магистратуры, имеют возможность получить полностью финансируемые стипендии. Продолжительность магистерской программы составляет два года. Требования: степень бакалавра в любой…
November 2021
В поисках: – Преподаватели английского языка Требования: Опыт преподавания Языковой сертификат (IELTS 6.5+) ?? Требовательный и творческий? Знание современных методов Зарплата – будет обсуждаться (зависит от количества рабочих часов и…
Чем нужно заниматься? -синхронным переводом; -принимать участие в деловых встречах; -консультировать и обучать младших переводчиков. Что требуют: — Высшее образование (желательно магистратура); — Для этой позиции обязательно пройти экзамен ООН…
19 ноября 2021 года факультет романо-германской филологии УзГУМЯ посетили Серж Беллини, атташе по региональным связям в образовании Посольства Франции в Узбекистане и Улугбек Мансуров, сотрудник отдела культурных связей Посольства. В…
Проект повышения квалификации «Преподавание русского языка как иностранного: методические и лингвистические аспекты» (сроки обучения 21.10.2021 по 13.11.2021) стартовал в онлайн-формате на базе Вятского государственного университета. В режиме реального времени он…
16 и 17 ноября 2021 года состоялась онлайн-конференция между Узбекским государственным университетом мировых языков, Автономным государственным университетом штата Мехико (Мексика) и Ташкентским государственным университетом узбекского языка и литературы имени А.…
15 ноября 2021 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с послом Египта Амирой Фахма и послом Палестины Мухаммадом Таршани. В ходе встречи послы совместно с руководством университета…
Simon Fraser University предлагает стипендии для иностранных абитуриентов и студентов бакалавриата. Кандидат должен иметь оценки на уровне 90% (4,5 из 5) по тем предметам, которые указаны в требованиях университета.…
Катарский университет является единственным государственным исследовательским университетом в стране. Стипендия покрывает плату за обучение, учебники. Также студенту предоставят университетское жилье и оплатят авиабилет из родной страны и обратно. Стипендии доступны…