14-19 oktyabr kunlari Adigey davlat universitetiga (Rossiya, Maykop) O’zDJTU ning Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori A.S. Abidjonov va rus tili filologiya fakulteti dekani N. M. Ibragimovalar tashrif buyurdi.
2021-yil 18-oktabr kuni Adigey davlat universitetining binosida rektor D.K. Mamiy bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
Yig‘ilishning asosiy mavzusi “O‘zDJTU va ADU qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirish yo‘llari” bo’lib, uchrashuvda «Rus tili chet tili sifatida» va «Avtomatlashtirilgan qayta ishlash va boshqarish tizimlari» qo’shma ta’lim dasturlarini ishlab chiqishning asosiy muammolari, ushbu yo’nalishlarda talabalarni qabul qilish va o’qitishning o’ziga xos xususiyatlari, shuningdek, kelgusida o’qitishning mumkin bo’lgan shakllari, kelgusida ikki hamkor universitetlar oʻrtasida ilmiy hamkorlik haqida muhokamalar bo’ldi.

С 14 по 19 октября состоялась поездка в Адыгейский государственный университет (Россия, город Майкоп) проректора по международным связям А. С.Абиджанова и декана факультета русской филологии УзГУМЯ Н. М. Ибрагимовой.
18 октября 2021 года в главном корпусе Адыгейского государственного университета состоялась встреча с ректором Д. К.Мамий. Основной темой встречи – «Пути реализации совместных образовательных программ в УзГУМЯ и АГУ».
На встрече обсуждались ключевые проблемы развития совместных образовательных программ «Русский язык как иностранный» и «Автоматизированные системы обработки и управления», особенности приема и обучения студентов по данным направлениям подготовки, а также возможные формы дальнейшего научного сотрудничества двух вузов-партнеров.