15-Noyabr kuni Misr elchisi Amira Fahmy va Falastin elchisi Mohammad Tarshahani O’zDJTUga tashrif buyurishdi!
Tashrif davomida elchilar universitet rektori, prorektor bilan hamrohlikda universitet binosi, faollar zali, kutubxona , kutubxonadagi arab tiliga oid kitoblar bilan tanishishdi.
Soʻzlashuv davomida «18-dekabr Xalqaro Arab tili kuni»ni nishonlash toʻgʻrisida muzokaralar olib borildi.
Bundan tashqari, tashrif mobaynida elchilar bilan O’zbekiston Davlat Jahon Tillari Universiteti va Misr, Falastin davlatlari bilan hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha fikrlar almashildi.

On November 15, 2021 a meeting was held with the Ambassador of Egypt Amira Fahma and the Ambassador of Palestine Muhammad Tarshani at the Uzbek State University of World Languages
During the meeting the ambassadors with the guidance of university administration have been presented to university’s buildings, assembly hall, library and the Arab literature collection stored at the university.
The meeting was dedicated to the matters related to the International Arab Language Day celebration which annually takes place on December 18.
The ambassadors shared their thoughts on development of cooperation between the Uzbek State World Languages University, Egypt and Palestine