2022 yil,13 yanvar kuni O‘zDJTU va Yaponiya raqamli universiteti o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Yaponiya universiteti tomonidan :Digital Knowledge Company prezidenti doktor Hiroaki Haga, kompaniya direktori Kondo Toshiko, JDU rektori R.Mamajonov va O‘zDJTU tomonidan O‘zDJTU rektori U.Azizov, xalqaro aloqalar boshqarmasi prorektorI A.Obidjonov, qo‘shma ta’lim dasturlari departamenti direktori M.Mallayevlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvdan ko‘zlangan maqsad JDUning 2021-2022 o‘quv yili uchun qabul kvotalari va kontrakt to‘lovlarini belgilash masalalari, Yaponiya raqamli universiteti faoliyatini yanada kuchaytirish, xususan, alohida bino qurish bo‘yicha kelgusi rejalar va O‘zDJTU rektori boshchiligidagi delegatsiyaning Yaponiyaga tashrifini ishlab chiqish boʻldi.

On 13 of January, 2022 has been hold meeting between UzSWLU and Japan Digital University.
Participants from Japan site have been doctor Hiroaki Haga, the president of Digital Knowledge Company, Kondo Toshiko, company’s director, R. Mamajonov, rector of JDU, and UzSWLU’s side represented rector of UzSWLU, U.Azizov, A. Abidjanov, pro-rector of international affairs department, M. Mallayev, director of joint educational programs department.
The aim of meeting is discussion JDU’s issues of marking admission quotes and contract fees for academic year of 2021-2022, further plans for enhancement of Japan Digital University activity, particularly building separate campus and working out visit of UzSWLU’s delegation led by the rector to Japan, which is to take place in 2022.