2022 yil,13 yanvar kuni O‘zDJTU va Yaponiya raqamli universiteti o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Yaponiya universiteti tomonidan :Digital Knowledge Company prezidenti doktor Hiroaki Haga, kompaniya direktori Kondo Toshiko, JDU rektori R.Mamajonov va O‘zDJTU tomonidan O‘zDJTU rektori U.Azizov, xalqaro aloqalar boshqarmasi prorektorI A.Obidjonov, qo‘shma ta’lim dasturlari departamenti direktori M.Mallayevlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvdan ko‘zlangan maqsad JDUning 2021-2022 o‘quv yili uchun qabul kvotalari va kontrakt to‘lovlarini belgilash masalalari, Yaponiya raqamli universiteti faoliyatini yanada kuchaytirish, xususan, alohida bino qurish bo‘yicha kelgusi rejalar va O‘zDJTU rektori boshchiligidagi delegatsiyaning Yaponiyaga tashrifini ishlab chiqish boʻldi.

Участниками со стороны Японского университета были доктор Хироаки Хага, президент компании Digital Knowledge, Кондо Тошико, директор компании, Р. Мамаджонов, ректор ЯЦУ, а со стороны УзГУМЯ – ректор У.Азизов, А. Абиджанов, проректор отдела международных отношений, М. Маллаев, начальник отдела совместных образовательных программ.
Целью встречи является обсуждение вопросов ЯЦУ, касающихся определения цен на поступление и контрактных сборов на 2021-2022 учебный год, дальнейших планов по расширению деятельности Японского цифрового университета, в частности, строительства отдельного кампуса и подготовки визита делегации УзГУМЯ во главе с ректором в Японию, который должен состояться в 2022 году.