Bugun O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida Jazoir xalq demokratik respublikasining O’zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi Nosir Busherit janoblari bilan uchrashuv o’tkazildi.
Uchrashuv mobaynida Jazoirdagi QS reytingi baland bo’lgan OTM lar bilan hamkorlik o’rnatish, kelishuvlar doirasida turli anjumanlarda Jazoir OTM lari mutaxassislari ishtiroki, professor-o’qituvchilar va talabalar almashinuvi kabi masalalar muhokama qilindi.
O’zbekiston bilan Jazoir o’rtasidagi diplomatik aloqalar o’rnatilganligining 30 yilligi va 5-iyulda nishonlanadigan Jazoirning milliy bayrami munosabati bilan konkurs tashkillashtirish masalasi ham ko’rib chiqildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida Jazoirning O’zbekistondagi elchisi yozgan kitobning taqdimoti ham bo’lib o’tdi. Ma’lumot o’rnida, mazkur kitob o’zbek tiliga Tarjimonlik fakulteti Arab tili tarjima nazariyasi va amaliyoti o’qituvchilari tomonidan tarjima qilingan.

Today, a meeting was held at the Uzbek State World Languages University with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Democratic Republic of Algeria to Uzbekistan Nasir Busherit.
During the meeting, issues such as cooperation with universities in Algeria with a high QS rating, the participation of experts from Algerian universities in various conferences, the exchange of faculty and students were discussed.
The issue of organizing a competition on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Uzbekistan and Algeria and the national holiday of Algeria, which is celebrated on July 5, was also considered.
During the meeting, a book written by the Ambassador of Algeria to Uzbekistan was presented. For information, the book was translated into Uzbek by teachers of the theory and practice of Arabic translation at the Faculty of Translation.