Bugun, 30-may kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida “O’zbekiston va Hindiston: strategik sheriklikning yangi istiqbollari” mavzusida ilmiy anjumanI bo’lib o’tdi. Mazkur anjuman Hindistonning O’zbekistondagi elchixonasi bilan hamkorlikda tashkil etildi. Anjuman…
May 2022
2022 yil 25 may kuni, Germaniyaning «Betliz» xalqaro maktabi raxbariyati va professor oʻqituvchilari bilan O’zDJTUda uchrashuv boʻlib oʻtdi. O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida bo’lib o’tgan tadbir davomida taʼlim sohasidagi xalqaro…
2022 yil 25-may kuni Belgiyaning Mons universiteti akademik mobil dasturlari koordinatori D.A. Baladina O’zbekiston davlat jahon tillari universitetining Rus filologiyasi fakultetiga tashrif buyurdi. Mehmon O’zDJTUning Rus filologiyasi fakulteti dekani o’rinbosari…
Bugun, Rossiya Federatsiyasining Qozon Federal universiteti Xalqaro munosabatlar instituti, Xorijiy tillar va tarjima oliy maktabi direktori o‘rinbosari Imamutdinova Albina Marselevna O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurdi. Uchrashuvda G‘arb va…
Bugun, 2022-yil 19-may kuni Adigey davlat universitetining xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori Tlekhatuk Susanna Ruslanovna boshchiligidagi delegatsiya O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurdi. Kunning birinchi yarmida, mehmonlar ikki universitet o’rtasida…
2022-yil 17-may kuni “Siz Jazoirni bilasizmi?” tanlovi g’oliblarini taqdirlash marosimi O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti hamda Jazoirning O‘zbekistondagi elchisixonasi tomonidan tashkil etildi. Tanlovga O’zDJTU rektori U.Azizov hamda Jazoirning O’zbekistandagi favqilodda…

Сегодня, 30 мая, состоялась научная конференция на тему “Узбекистан и Индия: новые перспективы стратегического партнерства”. Данное мероприятие было организованно в Узбекском государственном университете мировых языков при содействии посольства Индии в…
May 2022
Сегодня, 25 мая 2022 года на Факультете русской филологии УзГУМЯ состоялась встреча с Баландиной Д.А., заведующей кафедрой русского языка, координатором программ академической мобильности Университета Монса (г. Монс, Бельгия) с заместителем…
23 мая сего года, состоялась встреча с заместителем директора Высшей школы иностранных языков и перевода, Института международных отношений Казанского Федерального Университета Российской Федерации, Имамутдиновой Альбиной Марселевной с руководством УзГУМЯ во…
Сегодня, 19 мая 2022 года состоялся рабочий визит делегации Адыгейского государственного университета, во главе с проректором по международной деятельности Тлехатук Сусанной Руслановной в Узбекский государственный университет мировых языков. Как ранее…
Состоялся рабочий визит проректора Адыгейского государственого университета С.Р. Тлехатук в Узбекский государственный университет мировых языков. Состоялась встреча студентов и их родителей с проректором по международному сотрудничеству Адыгейского Государственного университета…
17 мая 2022 года состоялась Церемония закрытия конкурса «Знаете ли Вы Алжир?» в Узбекском государственном университете мировых языков под руководством ректора университета У.Азизова и г-на посла Алжира Насер Бушерит. Конкурс…