Kunning birinchi yarmida, mehmonlar ikki universitet o’rtasida imzolangan Q’o’shma ta’lim dasturi bo’yicha o’qib kelayotgan talabalar va ulurning ota-onasi bilan uchrashib, ularni qiziqtirayotgan barcha savollarga javob berishdi.
Shu kuni Adigey davlat universiteti delegatsiyasi rektor U.Azizov boshchiligidagi O’zDJTU rahbariyati bilan uchrashdi.
Uchrashuvda tomonlar fan va taʼlim sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalarini ko’rib chiqdilar. Jumladan, hamkor universitetlar “3+1” qo‘shma ta’lim dasturi faoliyatini, o‘qishni davom ettirish uchun talabalar Adigey davlat universitetiga borishi masalasini, shuningdek, yangi ta’lim dasturlarini joriy etish orqali o‘zaro hamkorlik ko‘lamini kengaytirishni muhokama qildilar.
Uchrashuvda ADUning xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori S.R.Tlexatuk, ADU Media Markazi direktori I.X.Tliustangelova, O‘zDJTUning xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A.Abidjanov, Qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘limi boshlig‘i M.A.Mallayev, ADUning O‘zbekistondagi vakili M.Ch.Aliyev va boshqalar qatnashdilar.

Сегодня, 19 мая 2022 года состоялся рабочий визит делегации Адыгейского государственного университета, во главе с проректором по международной деятельности Тлехатук Сусанной Руслановной в Узбекский государственный университет мировых языков.
Как ранее сообщалось, в первой половине представители АГУ встретились со студентами и их родителями для обсуждения дальнейшего хода реализации совместной образовательной программы по получению двойных дипломов и т.д.
Позже этим же днем, делегация Адыгейского государственного университета встретилась с руководством УзГУМЯ во главе ректора У.Азизова.
Стороны рассмотрели вопросы дальнейшего сотрудничества в области науки и образования. В частности, вузы-партнеры обсудили ход реализации совместной образовательной программы «3+1», предстоящий визит студентов в Адыгейский государственный университет для продолжения учебы, а также расширение сферы взаимодействия, путем внедрения новых образовательных программ по линии выдачи двойных дипломов.
На встрече присутствовали проректор по международной деятельности АГУ С.Р.Тлехатук, директор медиа центра АГУ И.Х.Тлиустангелова, проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А.Абиджанов, начальник отдела совместных образовательных программ М.А.Маллаев, представитель АГУ в Узбекистане М.Ч.Алиев и другие.