Kunning birinchi yarmida, mehmonlar ikki universitet o’rtasida imzolangan Q’o’shma ta’lim dasturi bo’yicha o’qib kelayotgan talabalar va ulurning ota-onasi bilan uchrashib, ularni qiziqtirayotgan barcha savollarga javob berishdi.
Shu kuni Adigey davlat universiteti delegatsiyasi rektor U.Azizov boshchiligidagi O’zDJTU rahbariyati bilan uchrashdi.
Uchrashuvda tomonlar fan va taʼlim sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalarini ko’rib chiqdilar. Jumladan, hamkor universitetlar “3+1” qo‘shma ta’lim dasturi faoliyatini, o‘qishni davom ettirish uchun talabalar Adigey davlat universitetiga borishi masalasini, shuningdek, yangi ta’lim dasturlarini joriy etish orqali o‘zaro hamkorlik ko‘lamini kengaytirishni muhokama qildilar.
Uchrashuvda ADUning xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori S.R.Tlexatuk, ADU Media Markazi direktori I.X.Tliustangelova, O‘zDJTUning xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A.Abidjanov, Qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘limi boshlig‘i M.A.Mallayev, ADUning O‘zbekistondagi vakili M.Ch.Aliyev va boshqalar qatnashdilar.

Today, on May 19, 2022, a working visit of the delegation of the Adyghe State University, headed by Vice-Rector for International Affairs Tlekhatuk Susanna Ruslanovna, to the Uzbekistan State World Languages University took place.
As previously reported, in the first half of a day, ASU representatives met with students and their parents to discuss the further implementation of the joint educational program for obtaining double diplomas, etc.
Later, on the same day, the delegation of the Adyghe State University met with the administration of the UzSWLU headed by the rector prof. U. Azizov. The parties discussed issues of further cooperation in the field of science and education.
In particular, the partner universities discussed current issues on the joint educational program “3 + 1”, the upcoming visit of students to the Adyghe State University to continue their studies, as well as expanding the scope of interaction through the introduction of new educational programs through the issuance of double diplomas.
The meeting was attended by ASU Vice-Rector for International Affairs S.R. Tlekhatuk, Director of ASU Media Center I.Kh. Tliustangelova, Vice-Rector for International Cooperation of UzGUWL A. Abidzhanov, Head of the Department of Joint Educational Programs M.A. Mallaev, ASU representative in Uzbekistan M.Ch. Aliyev and others.