Bugun, 2022-yil 3-iyun kuni, AQShning Arizona universiteti professor-o‘qituvchilari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida 15 nafar AQShlik mehmonlarga universitet haqida batafsil ma’lumot berilib, uning hayotidan video-lavha namoish etildi. So‘ng O‘zDJTU va Arizona universiteti hamkorligida amalga oshirilayotgan “Xalqaro masofaviy loyiha” haqida va “Xorijiy tillarda so‘zlashuvchilar uchun oz’bek tili A1” interaktiv darsligi haqida ma’lumotlar berildi.
Qolaversa, universitet magistranti Mavlonbek Safarov tomonidan yaratilgan 8 tilni o‘rgatuvchi robot taqdimoti barcha yig‘ilganlarda katta qiziqish uyg‘otdi. Talabalar tomodina ijro etilgan badiiy chiqishlar tadbirga samimiy yakun yasadi.

Сегодня, 3 июня 2022 года, профессорско-преподавательский состав Аризонского университета (США) из 15 человек посетили Узбекский государственный университет мировых языков.
В начале встречи, гостям был дан краткий обзор о деятельности университета. Затем их пригласили в конференц-зал, где профессора УзГУМЯ Р. Маджидова, П. Оманов и другие, во главе с ректором У.Азизовым выступили с докладом о совместной работе над проектом “Преподавания узбекского языка иностранцам А1”.
Особый интерес у гостей вызвал “робот-учитель”, который может обучать восьми иностранным языкам, представленный магистрантом УзГУМЯ Мавлонбеком Сафаровым, о котором ранее писали СМИ.
Также в ходе визита, гостям из США была представлена художественная программа с участием студентов УзГУМЯ.