Qiziqish bildirgan barcha olim, yozuvchi, tarjimonlar va nashriyotlar islomshunislik yoki eronshunoslik yo’nalishlari bo’yicha 2021-yilda istalgan tilda nashr etilgan kitoblar bilan ushbu tanlovda qatnashishlari mumkin. Arizalar onlayn tarzda elektron pochta manziliga…
Monthly Archives
July 2022
Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети (ЎзДЖТУ) чет эл фуқаролари учун магистр даражасининг таълим дастурлари учун ҳужжатларни қабул қилиш бошланганлигини эълон қилади МАГИСТРАТУРА ЙЎНАЛИШЛАРИ Магистратура 70111501 Она тили ва адабиёти…
Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети (ЎзДЖТУ) чет эл фуқаролари учун бакалавриат даражасининг таълим дастурлари учун ҳужжатларни қабул қилиш бошланганлигини эълон қилади. Ўқиш муддати: бакалавриат йўналишлари учун 4 йил Ўқув дастурини…

All interested scientists, writers, translators and publishers can participate in this competition with books published in any language in 2021 in the fields of Islamic studies or Iranian studies. Applications…
July 2022
Uzbekistan State University of World Languages (UzSWLU) announces the beginning of the preliminary acceptance of documents for foreign citizens for educational programs of Master’s Degree GRADUATE PROGRAMS: Master’s degree …
Uzbekistan State University of World Languages (UzSWLU) announces the beginning of the preliminary acceptance of documents for foreign citizens for educational programs of bachelor’s degree DURATION OF STUDY: 4 years…