Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети (ЎзДЖТУ) чет эл фуқаролари учун бакалавриат даражасининг таълим дастурлари учун ҳужжатларни қабул қилиш бошланганлигини эълон қилади.
Ўқиш муддати: бакалавриат йўналишлари учун 4 йил
Ўқув дастурини муваффақиятли тугатган талабаларга ЎзДЖТУнинг давлат дипломи берилади.
Ушбу дастурни битирганлар инглиз тили ўқитувчиси сифатида ишлай олишлари ва айниқса ўзларини давлат идораларида, шунингдек тил марказларида, оммавий ахборот воситаларида (телевидение, радио ва бошқалар) хизмат кўрсатадиган таржимон сифатида тавсия этишлари мумкин.
ҲУЖЖАТЛАРНИ ТОПШИРИШ САНАСИ:
• Ҳужжатларни топшириш 2022 йил 20 июндан 20 июлгача амалга оширилади.
ЗАЯВКАНИ ҚАНДАЙ ТОПШИРИШ КЕРАК?
ЗAРУР ҲУЖЖAТЛAР РЎЙХAТИ:
• Ректор номига электрон ариза.
• Паспорт нусхаси; ИР паспортининг нусхаси (агар мавжуд бўлса);
• Ўрганилган мавзулар ва уларда олинган баллар, диплом нусхаси рус ёки ўзбек тилига нотариал тасдиқланган таржимаси билан. Магистратура дастури учун рус ёки ўзбек тилларига нотариал тасдиқланган таржима билан (PDF форматида) ўрганилган мавзулар ва уларда олинган баллар, кўрсатилган бакалавр дипломининг сканерлаштирилган версияси;
• 086-сонли тиббий маълумотнома; ОИВ марказидан маълумотнома;
• Сурат ҳажми 3,5 × 4,5 (JPEG форматида, 6 дона)
ҲУЖЖАТЛАРНИ ТОПШИРИШ ТАРТИБИ:
1. Электрон анкетани ушбу ҳавола орқали тўлдиринг:
2. Ушбу ҳаволадан электрон аризани юклаб олинг, чоп этинг, тўлдиринг ва қуйидаги электрон почта манзилига юборинг.
3. -Барча талаб қилинган ҳужжатларнинг сканерланган версиясини электрон почта манзилига юборинг: international.uzswlu.uz@gmail.com
Диплом/аттестат асл нусхаси, ва уларда олинган баллар рус ёки ўзбек тилларига таржима қилинган ҳолда нотариал тасдиқланган таржимаси билан. босма шаклдаги зарур ҳужжатлар Университетга ўқув бошланишидан олдин ўқишга кирганлар томонидан тақдим этилади.
УНИВЕРСИТЕТНИ ҚAБУЛ ҚИЛИШ ТAРТИБИ
ЎзДЖТУ бакалавр босқичида ўқишни истаган чет эл фуқаролари қабул комиссияси томонидан танланган таълим йўналиши бўйича суҳбат ўтказадилар. Суҳбат август ойининг биринчи ёки иккинчи ярмида рус тилида ёки чет тилида (танланган йўналишга қараб) онлайн / офлайн шаклда ўтказилади.
СТИПЕНДИЯ:
Университетнинг халқаро талабалари учун стипендия мавжуд эмас.
ТЎЛОВНИ АМАЛГА ОШИРИШ ТАРТИБИ:
• Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетида ўқиш учун контракт тўлови Ўзбекистон Республикаси миллий валютасида (сўм)да амалга оширилади. Тўлов ҳар семестр учун алоҳида амалга оширилиши мумкин.
| Мутахассислиги | Чет эл фуқаролари учун | Ўзбекистонда доимий яшаш гувоҳномасига эга бўлган чет эл фуқаролари учун |

Узбекский государственный университет мировых языков (УзГУМЯ) объявляет о начале предварительного приема документов иностранных граждан по образовательным программам бакалавриата
Срок обучения: 4 года для направлений бакалавриата
Студентам, успешно окончившим программу обучения, выдаётся диплом государственного образца УзГУМЯ.
Выпускники данной программы могут работать в качестве преподавателей английского языка, а особо отличившиеся переводчиками, служащими в государственных органах, а также в языковый центрах, в средствах массовой информации (телевидение, радио и др.).
ДАТА ПОДАЧИ ДОКУМЕНТОВ:
- Подача документов осуществляется с 20 июня по 20 июля 2022 года.
КАК ПОДАТЬ ЗАЯВКУ?
ПЕРЕЧЕНЬ НЕОБХОДИМЫХ ДОКУМЕНТОВ:
- Электронное заявление на имя ректора.
- Копия паспорта; копия ИР паспорта (если имеется);
- Копия аттестата/сертификата, диплома с указанием изученных предметов и полученных по ним оценок (баллов) с нотариально заверенным переводом на русский или узбекский языки. Для магистратуры сканированная версия бакалаврского диплома с указанием изученных предметов и полученных по ним оценок (баллов) с нотариально заверенным переводом на русский или узбекский языки (в PDF формате);
- Медицинская справка 086; справка с ВИЧ центра;
- Фото размером 3,5×4,5 (в JPEG формате, 6 шт)
ПОРЯДОК ПОДАЧИ ДОКУМЕНТОВ:
- Заполните электронную анкету по данной ссылке: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScG7SD2q6K5ADBq_NZ6hn2w-4N5g8J30jUi_nf43DH7wVIi0Q/viewform?usp=sf_link
- Загрузите электронное заявление по ссылке ниже, распечатайте, заполните и отправьте на нижеуказанный адрес электронной почты.
- Направьте сканированный вариант всех необходимых документов на адрес электронной почты: international.uzswlu.uz@gmail.com
Оригинал аттестата/сертификата, диплома с указанием изученных предметов и полученных по ним оценок (баллов) с нотариально заверенным переводом на русский или узбекский языки и другие необходимые документы в печатном виде предоставляются Университету поступившими на обучение перед началом учебного года.
ПОРЯДОК ЗАЧИСЛЕНИЯ В УНИВЕРСИТЕТ
Иностранные граждане, желающие обучаться в бакалавриате УзГУМЯ, проходят собеседование с приёмной комиссией по выбранному направлению образования. Собеседование пройдёт в первой или второй декаде августа на русском или иностранном языке (в зависимости от выбранного направления) в онлайн/оффлайн форме.
СТИПЕНДИЯ
Стипендия иностранным студентам университета не предоставляется.
ПОРЯДОК ОПЛАТЫ
- Оплата за обучение в Узбекском государственном университете мировых языков иностранными гражданами производится в национальной валюте РУз (сумах). Оплату можно производить раздельно за каждый семестр.
| Специальность | Иностранным гражданам | Иностранным гражданам, имеющим вид на жительство в Республики Узбекистан |