Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети (ЎзДЖТУ) чет эл фуқаролари учун бакалавриат даражасининг таълим дастурлари учун ҳужжатларни қабул қилиш бошланганлигини эълон қилади.
Ўқиш муддати: бакалавриат йўналишлари учун 4 йил
Ўқув дастурини муваффақиятли тугатган талабаларга ЎзДЖТУнинг давлат дипломи берилади.
Ушбу дастурни битирганлар инглиз тили ўқитувчиси сифатида ишлай олишлари ва айниқса ўзларини давлат идораларида, шунингдек тил марказларида, оммавий ахборот воситаларида (телевидение, радио ва бошқалар) хизмат кўрсатадиган таржимон сифатида тавсия этишлари мумкин.
ҲУЖЖАТЛАРНИ ТОПШИРИШ САНАСИ:
• Ҳужжатларни топшириш 2022 йил 20 июндан 20 июлгача амалга оширилади.
ЗАЯВКАНИ ҚАНДАЙ ТОПШИРИШ КЕРАК?
ЗAРУР ҲУЖЖAТЛAР РЎЙХAТИ:
• Ректор номига электрон ариза.
• Паспорт нусхаси; ИР паспортининг нусхаси (агар мавжуд бўлса);
• Ўрганилган мавзулар ва уларда олинган баллар, диплом нусхаси рус ёки ўзбек тилига нотариал тасдиқланган таржимаси билан. Магистратура дастури учун рус ёки ўзбек тилларига нотариал тасдиқланган таржима билан (PDF форматида) ўрганилган мавзулар ва уларда олинган баллар, кўрсатилган бакалавр дипломининг сканерлаштирилган версияси;
• 086-сонли тиббий маълумотнома; ОИВ марказидан маълумотнома;
• Сурат ҳажми 3,5 × 4,5 (JPEG форматида, 6 дона)
ҲУЖЖАТЛАРНИ ТОПШИРИШ ТАРТИБИ:
1. Электрон анкетани ушбу ҳавола орқали тўлдиринг:
2. Ушбу ҳаволадан электрон аризани юклаб олинг, чоп этинг, тўлдиринг ва қуйидаги электрон почта манзилига юборинг.
3. -Барча талаб қилинган ҳужжатларнинг сканерланган версиясини электрон почта манзилига юборинг: international.uzswlu.uz@gmail.com
Диплом/аттестат асл нусхаси, ва уларда олинган баллар рус ёки ўзбек тилларига таржима қилинган ҳолда нотариал тасдиқланган таржимаси билан. босма шаклдаги зарур ҳужжатлар Университетга ўқув бошланишидан олдин ўқишга кирганлар томонидан тақдим этилади.
УНИВЕРСИТЕТНИ ҚAБУЛ ҚИЛИШ ТAРТИБИ
ЎзДЖТУ бакалавр босқичида ўқишни истаган чет эл фуқаролари қабул комиссияси томонидан танланган таълим йўналиши бўйича суҳбат ўтказадилар. Суҳбат август ойининг биринчи ёки иккинчи ярмида рус тилида ёки чет тилида (танланган йўналишга қараб) онлайн / офлайн шаклда ўтказилади.
СТИПЕНДИЯ:
Университетнинг халқаро талабалари учун стипендия мавжуд эмас.
ТЎЛОВНИ АМАЛГА ОШИРИШ ТАРТИБИ:
• Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетида ўқиш учун контракт тўлови Ўзбекистон Республикаси миллий валютасида (сўм)да амалга оширилади. Тўлов ҳар семестр учун алоҳида амалга оширилиши мумкин.
| Мутахассислиги | Чет эл фуқаролари учун | Ўзбекистонда доимий яшаш гувоҳномасига эга бўлган чет эл фуқаролари учун |

Uzbekistan State University of World Languages (UzSWLU) announces the beginning of the preliminary acceptance of documents for foreign citizens for educational programs of bachelor’s degree
DURATION OF STUDY: 4 years for undergraduate studies (bachelor’s degree)
Students who have successfully completed the training program are awarded a state-issued diploma of UzSWLU.
Graduates of these programs are able to work as teachers of English, while outstanding ones can work as translators serving in government agencies, as well as in language centers, in the media (television, radio, etc.).
DATE OF SUBMISSION OF DOCUMENTS:
- Submission of documents is carried out from June 20 to July 20, 2022.
HOW DO I APPLY?
LIST OF REQUIRED DOCUMENTS:
- An electronic application addressed to the Rector.
- A copy of the passport; a copy of the residence permit in Uzbekistan (if available);
- A copy of the certificate/diploma indicating the subjects studied and the grades (points) obtained on them with a notarized translation into Russian or Uzbek (in PDF format);
- Medical certificate 086; certificate from the HIV center;
- Photo size 3.5×4.5 (in JPEG format, 6 pcs)
THE PROCEDURE FOR SUBMITTING DOCUMENTS:
1. Fill out the electronic application form at this link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScG7SD2q6K5ADBq_NZ6hn2w-4N5g8J30jUi_nf43DH7wVIi0Q/viewform?usp=sf_link
2. Download the electronic application from the link below, print it out, fill it out, and send it to the email address.
3. Send the scanned version of all necessary documents to the following email address: international.uzswlu.uz@gmail.com
The original copy of certificate/ diploma indicating the subjects studied and the grades (points) obtained on them with a notarized translation into Russian or Uzbek languages and other necessary documents are provided to the International Department by those who have entered the University before the beginning of the academic year.
THE PROCEDURE OF ADMISSION TO THE UNIVERSITY
Foreign citizens who want to study in the bachelor’s degree program of UzSWLU are interviewed by the admission committee in the chosen field of education. The interview will be held in the first half of August in Russian or a foreign language (depending on the chosen direction) in an online/offline form.
SCHOLARSHIP
The scholarship is not provided to foreign students of the university.
PAYMENT PROCEDURE
- Foreign citizens pay for their studies at the Uzbekistan State University of World Languages in the national currency of the Republic of Uzbekistan (sum). Payment can be carried out separately for each semester.
| Specialty | For foreign citizens | For foreign citizens who have a residence permit in the Republic of Uzbekistan |