Uchrashuvda xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.S.Abidjanov, rus filologiyasi fakulteti dekani N.M.Ibragimova, italyan tili kafedrasi o‘qituvchisi J.J. Xudoyberdiev, shuningdek, Ca Foscari universiteti magistranti David Piloni ishtirok etishdi. O’ZDJTU va Ca-Foscari o‘rtasida talabalar va o‘qituvchilar almashinuvi bo‘yicha imzolangan memorandum doirasida tomonlar David Pilonining 2022-2023 o‘quv yilining birinchi semestrida O‘zDJTUda rus filologiyasi fakultetida malaka oshirishini va yaqinda ochilgan O‘zDJTU italyan tili kafedrasida amaliyot o‘tashi masalasini muhokama qildilar.
Joriy yilning aprel oyida O‘zDJTU vakillari Ca-Foscari universitetiga rasmiy ravishda tashrif buyurishgan edi.

The meeting was attended by Vice-Rector for International Cooperation A. S. Abidjanov, Dean of the Faculty of Russian Philology N. M. Ibragimova, teacher of the Department of Italian Language J.J. Hudayberdiev, also a graduate student of the University of Ca’Foscari Davide Pilloni. Within the framework of the signed memorandum between UzSWLU and Ca’Foscari on the exchange of students and teachers, the parties discussed the issue of Davide Pilloni’s internship at UzSWLU in the first semester of the 2022-2023 academic year at the Faculty of Russian Philology and Practice at the newly opened Department of the Italian Language of UzSWLU
It has to be mentioned that in April of this year, representatives of UzSWLU visited the University of Ca’Foscari on an official visit.