Uchrashuvda xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.S.Abidjanov, rus filologiyasi fakulteti dekani N.M.Ibragimova, italyan tili kafedrasi o‘qituvchisi J.J. Xudoyberdiev, shuningdek, Ca Foscari universiteti magistranti David Piloni ishtirok etishdi. O’ZDJTU va Ca-Foscari o‘rtasida talabalar va o‘qituvchilar almashinuvi bo‘yicha imzolangan memorandum doirasida tomonlar David Pilonining 2022-2023 o‘quv yilining birinchi semestrida O‘zDJTUda rus filologiyasi fakultetida malaka oshirishini va yaqinda ochilgan O‘zDJTU italyan tili kafedrasida amaliyot o‘tashi masalasini muhokama qildilar.
Joriy yilning aprel oyida O‘zDJTU vakillari Ca-Foscari universitetiga rasmiy ravishda tashrif buyurishgan edi.

На встрече присутствовали проректор по международному сотрудничеству А. С. Абиджанов, декан факультета русской филологии Н. М. Ибрагимова, преподаватель кафедры итальянского языка Ж.Ж. Худайбердиев, также магистрант университета Ка-Фоскари Дэвид Пилони. В рамках подписанного меморандума между УзГУМЯ и Ка-Фоскари по обмену студентами и преподавателями, стороны обсудили вопрос прохождения стажировки Дэвида Пилони в УзГУМЯ в первом семестре 2022-2023 учебного года на факультете русской филологии и практики на недавно открытой кафедре итальянского языка УзГУМЯ.
Стоит отметить, что в апреле текущего года представители УзГУМЯ посетили университет Ка-Фоскари с официальным визитом.