Home Yangiliklar Yaponiyaning Digital Knowledge kompaniyasi vakillari bilan onlayn muloqot!
2021-yil  24-fevral  kuni  Yaponiyaning  Digital  Knowledge  kompaniyasi  prezidenti  Xiroaki  Xaga,  Loyihalar  bo’yicha  menejeri  Chigusa  Kobayashi,  O’zDJTU  qoshidagi  Yaponiya  raqamli  universiteti  (YaRU)  rektori  Ravshan  Mamajonov  bilan  onlayn  muloqot  o’tkazildi.  Muloqotda  O’zDJTU  Xalqaro  hamkorlik  bo’yicha  prorektori  A. Abidjanov,  Qo’shma  ta’lim  dasturlari  bo’limi  boshlig’i  X. Yuldashev  va  Zamonaviy  axborot  texnologiyalari  kafedrasi  mudiri  M. Alievlar  ishtirok  etdi.
Tomonlar  YaRU  bilan  ikkita  diplom  dasturi  doirasida  ishlab  chiqiladigan  o’quv  rejasi,  ta’lim  jarayoniga  O’zDJTU  professor-o’qituvchilarini  jalb  qilish  kabi  bir  qator  masalalarni  muhokama  qildilar.

Home Новости Встреча в онлайн-формате с представителями японской компании Digital Knowledge
24  февраля  2021  года  состоялась  онлайн-конференция  с  Хироаки  Хага,  президентом  отдела  цифровых  знаний  Японии,  Чигусой  Кобаяси,  менеджером  проекта,  и  Равшаном  Мамаджоновым,  ректором  Японского  цифрового  университета  (JDU)  при  УзГУМЯ.  На  встрече  присутствовали  проректор  по  международному  сотрудничеству  А. Абиджанов,  начальник  отдела  совместных  образовательных  программ  Х. Юлдашев  и  начальник  отдела  современных  информационных  технологий  М. Алиев.
Стороны  обсудили  с  ЯЦУ  ряд  вопросов,  таких  как  учебная  программа,  которая  будет  разработана  по  двум  дипломным  программам,  участие  профессоров  и  преподавателей  УзГУМЯ  в  учебном  процессе.