5 mart kuni O’zbekiston Davlat Jahon tillar universiteti ingliz tili ikkinchi fakultet binosida Xalqaro Jurnalistika fakukteti talabalari tomonidan 8 – mart «Xalqaro xotin qizlar» bayrami munosabati bilan «SEN AZIZ VA MUQADDASSAN AYOL» deb nomlangan tadbir bo’lib o’tdi.
Tadbir  Xalqaro  Jurnalistika  talabalari  tomonidan  ijro  etilgan  barchamiz  uchun  sevimli  bo’lgan  «SEN  AZIZ  VA  MUQADDASSAN  AYOL»  nomli  qo’shiq  bilan  boshlandi.
Tadbirda  fakultet  dekani  Amrullo  Karimov  Ashurovich  universitetimiz  o’qituvchilariga  va  talaba  qizlarga  o’z  bayram  tabriklarini  aytib,  tashrif  buyurgan  ustozlarga  mashaqqatli  ishlarida  omadlar  tiladi.

5 марта в здании второго факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков студенты факультета международной журналистики провели мероприятие «YOU ARE SAINT AND HOLY WOMAN» по случаю Международного женского дня 8 – марта.
Мероприятие  началось  с  песни  «YOU ARE SAINT AND HOLY WOMAN»  в  исполнении  студентов – международников.
На  мероприятии  декан  факультета  Амрулло  Каримов  Ашурович  поздравил  преподавателей  и  студентов  нашего  вуза  и  пожелал  приглашенным  преподавателям  успехов  в  их  нелегкой  работе.