O’zbekiston davlat jahon tillarida amerikalik Joshua Zaharov 3 ta klublar (Debate, speaking, reading) tashkil etdi. Josh ustoz sifatida a’lo darajada faoliyat yuritadi, talabalarga o’qish va yozish fanidan yangi bilimlar olishga dunyo qarashini kengaytirishga yordam beradi. Dars davomida O’zbekiston madaniyati va Amerika madaniyati solishtirilib o’rganilishi, darsning yanada qiziqarli va munozaralarga boy bo’lishiga yordam berdi.
Har dushanba kuni tashkil etiladigan debate klub talabalarning kommunikativ lug’atlarini kengaytirish hamda chet tilida mustaqil va jadal fikrlashga, aytilgan fikrning to’g’ri yoki noto’g’riligi haqida o’z fikrini mantiqli isbotlashga o’rgatyapti.
Ingliz tilida so’zlashish mahoratini oshirishga qaratilgan speaking klub Talabalarning ko’p qismi ingliz tilida ravon va xatosiz gapirish, til baryerasini yo’qotish, omma oldida uyalmasdan gapirish qobiliyatini rivojlantiryapti.
Reading klubda talabalar kitobxonlikni oshirishni, jahon adabiyotlarini ingliz tilida mutola qilishni va uning mazmunini birgalikda muhokama qilishni o’rganishyapti.

Джошуа Захаров, специалист из США, основал 3 клуба (Дискуссионный клуб, разговорная клуб, читательный клуб) в Узбекском государственном университете мировых языков. Джошуа преуспевает как учитель, помогая ученикам расширить свое мировоззрение, чтобы получить новые знания в чтении и письме. Сравнительное изучение узбекской и американской культур в ходе курсов помогло сделать уроки более интересными и увлекательными.
Каждый понедельник дискуссионный клуб расширяет коммуникативный словарный запас студентов и учит их самостоятельно и свободно мыслить на иностранном языке, логически доказывать свою точку зрения о правильности или неправильности высказанного мнения.
Разговорный клуб, направленный на улучшение навыков владения английским языком. Большинство студентов развивают способность свободно и без ошибок говорить по-английски, преодолевать языковой барьер, выступать на публике без стыда.
В Читальном клубе студенты учатся углублять чтение, читать мировую литературу на английском языке и вместе обсуждать ее содержание.
В ближайшее время вы сможете посмотреть наше интервью с Джошуа Захаровым, где можно узнать много интересной информации.